Yılbaşı nedir? Noel baba kimdir? Neden çam ağacı süslenir?

Mustafa Ünalan

 Hristiyanlar 25 Aralık gününü Hz. İsa’nın doğum günü olduğunu, Yahudi ve Ortodokslarda bu tarih 6 Ocaktır, kabul edilir. Bu günlerde Hristiyanlar Noel adını verdikleri bir bayram kutlamaktadırlar. Fakat bunlar daha İSA as'mın doğum gününü bilmezler, bilmiyorlar, Delil Kur’an’ın şu ayeti: (Meryem Suresi, 23-26).Derken doğum sancısı onu bir hurma dalına sürükledi. Dedi ki: "Keşke bundan önce ölseydim de, hafızalardan silinip unutuluverseydim." Altından (bir ses) ona seslendi: "Hüzne kapılma, Rabbin senin alt (yanında) bir ark kılmıştır.

Hurma dalını kendine doğru salla, üzerine henüz oluşmuş-taze hurma dökülüversin." Artık, ye, iç, gözün aydın olsun. Bu ayetlere göre İSAas hurmaların olgunlaştığı yaz aylarında doğduğu kesin. Evet, bunlar KURAN okumazlar çünkü inanmazlar, fakat İSA AS ölmedi tekrar yeryüzüne inecek derler, Müslümanlar da onlara inanır, mehdi gelecek derler her yıl Noel babaları gelir, Müslüman’da bu hurafelere inanır. Kuran her canlı ölecek der. ANKEBUD 57: Her can ölümü tadacaktır. Sonra bize döndürüleceksiniz. Bu ayetlerde İsa hariç o ölmedi diyormu? İSA as öldü.

Delil Maide 117:Ben onlara, ancak bana emrettiğini söyledim. ‘Benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan Allah'a kulluk ediniz' dedim. İçlerinde bulunduğum müddetçe onlar üzerinde kontrolcü idim. Beni vefat ettirince, artık onlar üzerinde gözetleyici yalnız sen oldun. Sen her şeyi hakkı ile görensin. Bu ayete göre İsa bu ayette vefat ettiğini söylüyor. Meryem süresinde babasız doğduğunu ve yazın doğduğunu, hurmaların olgunlaştığı temmuz, ağustos aylarında doğduğu, her peygamber gibi dinini tebliğ etti ve sonrada öldüğünü mahşer dede tekrar her kul gibi diriltilecek olacağını bu verdiğim KURAN ayetlerinde açıkça anlatılıyor. Bugibi hurafeinançlar bize bozulmuş Yahudi ve Hristiyan inancından girdi bizdeşeyhcikler, kurtarıcılarmehdicikler gelecekdediler bizlerdebizi kurtaracaklarına inandık, fetöcuklara ve bunun gibi binlerce şarlatanlar türettik, işteyılbaşı da bunlar gibi bir uydurma inanç. Ayrıca bu doğum gününü anası Meryem annemizin ve diğer inananların hiç kutlamadığı,kutlayanlar da İSA as babasız mucize gereği doğduğu için Meryem annemize iftira atan. Onusuçlayanlar, kabul etmeyenler onu öldürmek isteyenler dalga geçmek için kutlamışlardır hatta bu tipler onu çarmığagerdiklerini, öldürdüklerini sandıkları için katil oluşlarını kutladılar.

Şöyle ki: Bu kutlama ve şenlik,İSA'sız yeni yılın ve yeni bir hayatın başlangıcı sayılırdı. O gece kutlamada kılık değiştiren erkekler ve kadınlar, uygunsuz biçimde, dağıtma, içip kafayı bulanlar karşılarına çıkan ne varsa paramparça ederler. İnsanlar bu gecedeki dağıtmaları sonucunda yaptıklarından sorumlu da olmazlardı.

Bu gelenek sonradan İngilizler kölelerine Amerikalılar Kızılderililere saygı amaçlı hindi kestirerek kutlamışlar, ülkemiz insanlarının bazıları da onlara saygılarından bu geleneğe milli piyango diye bildiğimiz çekilişi de ekleyerek, umudunu hayalini çalışıp kazanmadan bedavadan zengin olma hayali milli piyangoyu da bu günün geleneğine artı olarak katmıştır, yani sahte bozulmuş Yahudi ve Hristiyan geleneğine, onlardan daha çok benimsemişler, yani kraldan daha çok kralcı olmuşlar. Algı yaratan günümüzün sosyal medyasıda onlara çanak tutuyorlar.  Zararsız nevar ki eğleniyoruz diyorlar, tüm sanatçıları dansözleri teşire koyuyorlar, ula gava onlar senin hiç ramazanbayramına katılıyorlarmı?O günü tatil sayıyorlar mı? Kurbanbayramında sığır, koyundeve kesiyorlar mı? Hatta senin kurbanına katliamdiyor kendilerimilyonlarca hindi kesiyor, hindi hayvandeğil mi?Hatta sizin gibiler bu geceleri Hristiyan ve Yahudiler lehine İsraf gecesine çevirmişler, şöyle ki milyarlarca yılbaşı mesajı yayınlayarak, milyarlarca çam ağacı katlederek, bunlarısüsleyerek, hindilerkeserek, onların hiç kurban kestiğini gördünüz mü de? Siz onların sahte bayramları olan yılbaşlarını onların ürettikleri içkilerini içerek, ürettikleri malları dahada çok alarak, kendiceplerini, paralarını Hristiyan ve Yahudi mallarını satın alarak harcıyorsunuz. Onlarda reklamlarını yaparak servetlerine servet katıyor taklitçi Müslümanların sayesinde.

banner487

banner487