Ticaretin Yeni Fotoğrafı

Dilek Gök

Öncelikle ATSO seçim sonuçları Aksaray ticaretine ve yeni başkanı Cüneyt Göktaş ile yeni yönetim kurulu üyelerine hayırlı uğurlu olsun.

"Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı kim olacak?" sorusu cevabını buldu bulmasına ama meraklılar için daha bir sürü cevap bekleyen soru var.

Bu sorulardan birisi Cüneyt Göktaş’ın arkasında kimin olduğu ve oluşması beklenen aday ve listelerin ardından çıkan sonuç.  Siyasilerin ve milletvekillerinin bir etkisinin olup olmadığı.

Mevcut başkan ve iyi güçlü destekleri olan adaylara rağmen Göktaş’ta karar kılınması ister istemez yeni başkanın arkasındaki güçlü ismin kim olduğu merakını uyandırdı!

Sürprizlere açık bir seçim olacağı süreci takip edenler tarafından biliniyordu öyle de oldu.

Sonuç üzerinde genelde olumlu bir hava var. Aksaray’da her yerde adı ve başarılı çalışmaları ile iz bırakan Cüneyt Göktaş ile ilgili tek-tük eleştiriler de yok değil.

Ancak..

Cüneyt Göktaş’ın ismini duyan  ‘’Doğrusu soğuk görüntüsü altında uyumlu ve iyi bir gözlemcidir, yakışır. Son derece başarılı bir şekilde bu görevi yapacağına inanıyorum. Hayırlı olsun” cevabını veriyor.

Aslında bu seçimde herkes ticaret odasının önemini biraz daha anladı.  Hiçbir şey göründüğü gibi değilmiş. Her an her şey değişebiliyor.

Doğrudan ya da dolaylı olumsuz bir seçim sürecinin ardından ticaretin yeni fotoğrafında, yönetim listesindeki dağılım, çiçeği burnunda ki başkanın yetkisini ne derece etkileyecek.

Başkan adayı iken herkesin göze alamayacağı bir karar ile ticaretin yeni fotoğrafını çeken ve tekrar meclis başkanlığına seçilen Fatih Tekin’in geride kalan mevcut yönetimdeki durumunu ve özelliklerini Aksaray kamuoyu yakından biliyor. Teamüller ortada. 

Yeni başkan ve eski ve yeni meclis başkanı bu isim herhangi bir isim değil.  Nihayetinde oluşan yönetim, başkanın prensipleri çalışma ve yol arkadaşları sıkıntı çıkabileceğine dikkat çekenlerin eleştirilerini yabana atmamak gerek.

Revizyon olacak mı?  Önce merkezi yönetimlerini masa başında ele alarak Aksaray ticareti konusunda görüş alarak yapılacak çalışma sonuçları, bana göre yeni başkan ve yönetiminin yaptığı çalışmalara önemli katkı katacak ve doğru karar alınmasını, doğru kararlar verilmesini sağlayacak nitelikte olacaktır.  Bu tür bir yönetim anlayışı herkese toplumda kendilerinin gözümüzdeki yerlerini konumlamaları açısından örnek alınmalıdır.

Seçim oyuncuları başta, kimse eski yönetimin devamı gibi davranan bir zihniyet istemiyor.

Özet olarak makul bir karar ile kendi beklentileri doğrultusunda yeni bir başkan çıkaran seçimin baş aktörleri seçim oyuncuları, çıkan yeni başkanın beklentilere uyumla başlayan bir tavır sergilemesini bekliyor.   

Verdikleri tepki ile Cüneyt Göktaş’ı bu yolda başkan seçenlerin mesajları ortada. Gelişmeler doğrultusunda bundan sonra ki adımlar da dünkü mevcut adımlar gibi yakından izleniyor analiz ediliyor olacak.

Muhtemel her şey önümüzdeki günlerde cevabını bulacak. Hummalı bir şekilde hazırlık içinde olan yeni başkanının iyi başladığı başkanlık görevinde seçim oyuncuları ile arasının nasıl seyredeceği balayı günlerinde alacağı ilk kararlarla sınavdan geçecek.

Dost olarak göreve başlayan başkanın eninde sonunda yönetim ve seçim oyuncuları arasında seçim yapmak zorunda kalacağı açık. Bakalım hata yapmadan nasıl seçimler ve kararlar alacak.

Sevgiyle Kalın..

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon