Niye Kardeşim Niye! “Hırsızlık Çok Başıboş…”

Molla Harç

 Bu hırsızlık olaylarına çözüm olunmuyor!..Buradan haykırmak bu milletin derdini dile getirmek istiyorum. Nedir bunun önündeki engel !..Her şeye bir kanun bir yasa çıkarılıyor, yasa değişikliği teklife ediliyor. Ama hırsızlık denince kimseden ses çıkmıyor. Korkulan bir şey var da biz mi bilmiyoruz. Yoksa gizli gizli hırsızlık yapılmaya teşvik mi ediliyor. Hani insanların kafalarında acayip sorular.

Anlayana helal olsun, nasıl anlayacağımızı bile bilemiyoruz. Her gün bu memlekette hırsızlık olayları…

Yazık değil mi bu millete yahu!..Sen gel uğraş didin çalış, mücadele et ama ney düğü belli olmayan kendisini bilmez biri gelsin senin bu birikimlerini alsın gitsin.

Oh!.. ne ala ne ala!..

Her gün bir hırsızlık olayı duyuyorum inanın. Artık gına geldi. Yine samimiyetle söylüyorum bu hırsızlık olaylarının yarısı bile emniyete yansıtılmıyor. Artık bu millette netice alındığını göremediği için boş yere şikâyetlerde bulunmuyorlar.

Bu hırsızlar o kadar basitleşmişler ki, hani evlerde tavuk, keçi, hindi, elarabası, kap kacak ne bulurlarsa çalışıyorlar.

Geçen Hürriyet Mahallesi’nde de sabahın 7:00’ında sokağın birinde gidiyorum baktım bir genç yol üzeri bir kapıya dayanmış kapı kilidini açmaya çalışıyor. Hani beni görmesine rağmen hiç istifini de bozmuyor. Çok normal bir hareketmiş gibi işine devam ediyor. Merak ettim “ne yapıyorsun burada” dedim “ustaya bakıyorum” diye cevap verdi. Ev sahibini tanıyorum onlar usta falan değil ki “ ne ustasıymış diye yanına geldi. Kapının zilini çaldım balkona evin hanımı çıktı “kim o” diye seslendi. “Bu genç usta arıyormuş”  dedim ben onu derken dört nala oradan uzaklaştı genç. Yani bu genç oradaki kapıyı açsaydı bu bayan karşısında bu genci görünce panik yapmayacak , korkmayacak mıydı. Sonra belki bir cinayet olacaktı kim bilir. Yani bu ne kadar doğal şekil almış. Milletin kapısı gece gündüz demeden bu şekilde rahatça yoklanabiliyor. Yazık değil mi şimdi bu ev sahiplerine hem maddi hem manevi olarak sıkıntı çekiliyor. Bu daha açık nasıl anlatılır bilemiyorum. Bu memlekette hiçbir delikanlı yok mu be hey kardeşim. Hırsızlık belasına çözüm olabilecek bir kişi bir yiğit bir siyasetçi, haydi be hey kardeşim biriniz sahip çıkın şu milletin mallarına.

Belki de canlarına sahip çıkılacak. Çünkü sıkıntı olmasın diye bu millet hırsızları girse bile görmezden geliyor. Niye sorun bakalım.

Hırsızlık olayında yakalanan adi hırsızlık vakası olarak bakılıyor olaya ama ev sahibi veya mülk sahibi tepki gösterip müdahale ederse ve sonuçta bir yaralama veya ölüm olursa oooo o zaman iş değişiyor adam öldürme veya öldürmeye teşebbüs oluyor. Yahu bunu anlayan var mı? Bu nasıl bir kanun nasıl bir anlayış lütfen çözebilen varsa bize de bir açıklasın.

Bazen emniyet güçleri ile bu olayları yaşayanlar arasında geçen konuşmalarda çok çok enteresan şeyler de ortaya çıkıyor. Hani milletin de ağzında da sanki emniyet güçlerinin ağzında değil mi. Ya hu yakalasan ne olacak bir gece yatacak sonra çıkacak. Şikâyet etmeye bile değmez. Kardeş olur böyle şeyler bunun üzerine bir bardak su içiver,,,” ya hu biz emniyeti basından takip ettiğimiz kadarıyla anında suçlular yakalanıyor , hırsızlar yakalanıyor cezaları neyse çekmek için ceza evlerine konuluyor biliyorduk. Ama oradaki görevli bile “ooo kardeşim sen burayı ne zannediyorsun burasını Amerika mı sanıyorsun ki suçlular hemen bulunacak, bak bu MOBESE kameralarındaki görüntüleri inceleyecek teknik elemanlar bile yok nasıl olacak ta bunlar çözülecek…”diyor ve işte o anda bütün vücudumdaki kan beynime sıçrıyor. Vay benim memleketim var ne hale gelmiş. Kimlerin ellerine kalmışşş…

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon