Milletin Gündemi,

Molla Harç

Milletin Gündemi,

 

Seçim Falan değil kardeşim…

Seçim derdi geçim derdi, klişe bir söz oldu milletin dilinde.

Kimilerine baksan ortam seçim atmosferine girdi. Ben ce hiç alakası yok. Milletin seçim ile falan bir alakası yok. Sorduğunda ağzından neler neler dökülüyor.

Hele şu günlerde her şey iki katına çıkmış. “Fiyatlar el yakıyor”, cümlesi bile hafif kalıyor insanların dillerinde neler neler diyorlar da bizler buradan onları söyleyemeyiz maalesef.

Okul haftasıydı sonra derken kış geliyor. Neden bu sene kış daha çok konuşulur oldu herkesin ağzında kömür fiyatları değil mi?

Doğal gaz fiyatlarını haydi millet sindiriyor. Yavaş yavaş. Ama işte asıl bazı mahalleler özellikle geliri düşük mahalleler kömür ile soba ile uğraştıkları için ağızlarındaki laf varsa yoksa kömür fiyatları. Hani nerede seçim kim konuşuyor. Seçimi sorunca millet ilk önce bir burun kıvırıyor sonra da başlıyor anlatmaya kömür fiyatlarından zamlardan dert yanıyorlar.

Eskiden kömür dağıtılıyordu. Şimdilerde bu de kaldırılmış. Fakire darbe üstüne darbe vurulmaya devam ediliyor. Ne yapsın bu millet kime derdini anlatsın.

Hep yine elinde olana veriliyor. Fakir sesini çıkaramıyor. Asıl fakire verilmesi gereken yardımlar adamı olana veriliyor. Belki akşama kadar binlerce fakirin ağzından bunları duyuyoruz. Neden diye soruyoruz, omuz silkiyorlar ama bildikleri halde söyleyemem gibi ilginç te bir tavır var bu bence bir şeylerden çekinildiğinin, sanki birilerinden korkulduğunun bir havası gibi.

Kimden niçin korkar bu millet. Artık fakirlik en hat safhadayken neden bu millet durumunu söyleyemeyecek kadar çekinir hale gelmiş.

Acaba bu bizim siyasetçiler bu durumu hiç merak etmiyorlar mı.

Yazık diyorum gerçekten çok yazık şu geldiğimiz noktaya bir bakın.

Eskiden kömür verilen vatandaşların birçoğunun kömür yardımı kesilmiş. Bu da enteresan değil mi. Eskiden bu insanlar fakir idi şimdilerde zengin mi oldular. Eee biz bakıyoruz hiçbir şeyleri değişmemiş. Ne oldu da bu yardımlar kesildi. Eh be kardeşim o kadar millet destekleniyor vay efendim fiyatlar 10 indirime giriyor. Kampanya falan deniyor. Enteresan yani ki ne enteresan. Yahu kardeşim adamlar zaten fiyatlarını iki katına çıkarmışlar bunların üzerinden 10 indirim yapsan ne olacak ki. Tam bir tiraji komedi.

Hani bazı giyim mağazalarında ayakkabı mağazalarında 70 e varan indirimleri camlara yazarlar ya. Sizde içeri girersiniz normalde zaten efendim 100 liraya satılması gereken ürün etiketi 300 lira yapılır sonrada onun üzerine 70 indirim etiketi koyarlar aynı ,,, ne diyelim o kadar da milliyetçidirler ki hiç söylenecek bir şey bulamazsınız.

Yani bence bu kadar ağlar gibi konuşuyoruz da hani gerçek kardeşim gerçek bu yaşananlar gerçek. Ha yapılacak bir şey var mı derseniz. Bence çok zor.

Haaa bunun devlet ile de pek alakası yok. Tabiii ne olursa olsun devlet her zaman birinci dereceden sorumludur ama bu millet kendisi kaşınıyor. Ya da kaşındı diyelim daha doğru olur. Eee ne değişiyor ki , kırtasiye her şeyi iki katına çıkardı diye manav bakkal yerin de mi durdu onlar da baktı , “vay anam siz ne yaptınız öyle “deyip onlar da iki üç katın çıkardılar. Onları gören beyaz eşyacılar aman malların yerine yenisini koyamayacağız korkusu ile onlar da kafadan fiyatları iki katına çıkardılar. Eee diğer esnaflar durur mu hemen hepsi sanki oturmuşlar birbirleri ile konuşmuşlar gibi her şeyin fiyatı iki katladı. Bunu devlet mi söyledi !...Tabiii ki hayır. Bu millet aman ben geride kalmayım korkusu ile zam yarışına girdi. Olan bir tek kesim var. Esnaf misilleme yaparak zam yaptı. Onlar giderleri kadar gelirleri olacak. Olan zavallı sabır gelirliye oldu.

Onların gelirleri sabit. Haaa şimdiden sonra onların maaşlarını iki katına çıkarsanız gene yetmeyecektir. Çıkın da şu fiyatlara bir bakın. Size söylüyorum siyasetçi kardeşlerim hani vatansever esnaf kardeşlerim.  Memurum sabit gelirli işçim tırmalasın dursun. Onu kim düşünür…

Belki az öz söylemeye çalıştım ama hem siyasetçi kardeşlerimiz hem de bu insancıl insanımız ne olur biraz kendi içinde istişare etsinler ne olur be kardeşim diyorum…

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı