Yazı Detayı
13 Mart 2018 - Salı 16:40 Bu yazı 585 kez okundu
 
Ge-Li-Yo-Ruz
 
 

            “Yeter Artık Verelim Bu Çileye Son Bu Sene Sensin Şampiyon” diyerek söylenen tezahüratların nasibini aldık. Son 4 haftalık periyota dâhil olduk. Acısıyla tatlısıyla Spor TOTO Bölgesel Amatör Ligi’nin 2017-2018 sezonunda hedefe emin adımlarla yaklaştık.

            Her hafta gerek iç sahada gerekse deplasmanda tribünlerde siyah-beyazlı temsilcimizi yalnız bırakmayan 68 Gençlik’in o güzel tezahüratı ile başlamak istedim. Çünkü bu şehrin şampiyonluğa inanan insanları yıllarca çektikleri çilenin ardından selamete yaklaşıyor.

            Bilindiği gibi koskoca lig maratonunun 22 haftasını geride bıraktık. 22 haftada 17 galibiyet 2 beraberlik ve 1 mağlubiyetle 53 puan toplayan siyah-beyazlı temsilcimiz kalesinde sadece 5 gol gördü. Deplasmanda çıktığı hiçbir maçı kaybetmeyen takımımız dün itibariyle Pazar günü oynanacak olan Yozgatspor maçı için hazırlıklarını başlattı.

            Bırakalım şimdi istatistiği, gelelim muhabbetin en koyu haline,

            İlk konumuz Ufuk hocanın müjdesi olsun. Kürkçüler maçının ardından ben, Bilal Bölükbaş ve namı değer Kartal (Mustafa Altınsoy) abilerimle Ufuk Hocamızdan maçı değerlendirmesini istedik. Öyle güzel anlattı ki Ufuk hocam hemen kalkıp Yozgat’a gidesim, Ufuk hocam gelirken ayağına kırmızı halı seresim geldi. Ufuk hoca, “Taraftarlarımız bizim oynayacak olduğumuz Playoff ilk maçın şehrini öğrenmeye çalışsınlar. Ona göre hazırlıklarını yapsınlar” diye konuşunca şöyle bir göğsümüz kabardı. “Tamam, oldu bu iş” dedim.

            Diğer konumuz düşmana insanlık öğreten cinsten olsun değil mi? Futbol Şube Sorumlumuz Nedim Deniz, yani Aksaray’ın Nedim abisi, Nevşehirspor taraftarının ve yönetiminin çirkin tavırlarına açıklık getirdi. Aksaray’ın hakkının adaletle ölçülmesini tavsiye etti. Nedim abi, “Biz takımımıza güveniyoruz. Biz Şehrimize, taraftarımıza, basınımıza, halkımıza güveniyoruz” deyince Ah be Nedim Abi ya onlar demeye kalmadı. Nedim abi hemen içinden geçeni söyleyerek, “Salih Dirikoç Bakıyorum da başka şeylere güveniyor galiba, ben kendisini sağduyuya davet ediyorum” dedi.

            Şimdi gelelim 68 Gençlik’e, bir de onlara kulak verelim. Hafta sonu biten maçın ardından futbolcuları tribünlere çağıran 68 Gençlik’in lideri Ahmet kaya reisimiz, seslendi. Futbolcular dikkatle Ahmet reisi dinlerken, “Beyler, biz bugüne kadar sizinle geldik. Bugünden sonrada sizle devam edeceğiz. Biz her eksikliğe rağmen sizle mücadele ettik. Burada nasıl yendiyseniz Yozgat’ı deplasmanda da yenin” dedi ve ardından o güzelim beste giriş yaptı. Yüzlerce taraftar futbolcularla birlikte hep bir ağızdan, “Kurşun Yedim Sol Yanımdan” tezahüratları söylediler.

            Artık gelelim sadede, “GE-Lİ-YO-RUZ” evet, evet geliyoruz. Sınırsız otobüs, binlerce inanan taraftar, cesur basın mensupları, yürekli futbolcular, kahraman yönetim ve yiğit bir teknik heyetle, Yozgat’a geliyoruz. Her zaman ki gibi inanıyor, vazgeçmiyoruz. Başaracağız ve evimize şampiyonluk şarkılarıyla döneceğiz. Bir çağrı da benden gelsin.

Akkan, “Değerli sporseverler 18 Mart Pazar günü Yozgat Bozok Stadı’nda oynanacak olan 23.hafta maçında şehrinin takımını yalnız bırakma. Pazar günü sabah saat 09:30’da Aksaray Lisesi önünden otobüslerimiz kalkacaktır. Siyah-beyaz giyinmeye özen gösteriniz” dedi.

            Hadi kalın sağlıcakla Pazar günü görüşürüz Bozok’ta...

 
Etiketler: Ge-Li-Yo-Ruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı