Dandi Kemal’den Chipraks’a Mektup

İbrahim Akpınar

            Sevgili yoldaş Chipraks, öncelikle sana ve tüm yoldaşlara selam olsun. Sizlerin başarısı bizleri özellikle çok mesut ve bahtiyar etti. Hele o yemin törenindeki ezber bozan duruş ve tutumunuz var ya gözlerimizi yaşarttı. Önünüze konan kutsal İncil üzerine elinizi koyarak yemin etmeyişiniz bizi fazlasıyla mutlu kıldı. Yoldaşlığın temel ilkelerini göz ardı etmeden, o ilkeleri en yüce değer bilip, o minval üzere yemin etmeniz medarı iftarımız olduğu gibi bu durumda tüm yoldaşlara örnek oldu.

            Bizim durumumuzdan bir nebze soracak olursan hiç sorma çok zor durumdayız yoldaş. Genel başkanlığa geldiğim günden bu yana tüm seçimleri kaybettim. Hezimet üzere hezimet yaşıyorum. Tüm umutlarımı darbelere bağladım ancak darbe falan da yapan yok.

Uzun adam denen bir belaya çattık, adam su içse yarıyor seçim üzerine seçim kazanıyor. İnan ne yapacağımı şaşırdım, istifa etmeyi de göze alamıyorum. Çünkü genel başkanlığın nimetlerini bir daha rüyamda da göremem.

Ömrümde bir kez SSK genel müdürü oldum, ne yapayım kaderden kaçılmıyor orayı da batırdım. Uzun adam bu durumu düğünde bayramda söyleyip duruyor.

            Yoldaş Chipraks, bildiğin gibi Türkiye Müslüman bir ülke, nerde bir dinsel tören olsa en önce ben koşuyor, dinsel nutuklar atıyorum, cenaze namazı da kılıyor, mezarda da dua ediyorum, hatta hendek kazanlara selam gönderiyor geziye katılanların da alnından öpüyorum.

Fakat bunların bana hiç faydası olmuyor. Bu durumu oya dönüştüremiyorum. Sen İncil üzerine yemin etmiyorsun başbakanlık koltuğuna oturuyorsun, oysa benim atmadığım takla kalmıyor başbakanlığın kapısından geçemiyorum. Anlayacağın çok zordayım.

Bana biraz akıl fikir ver. Daha önce yoldaş Yorgo’ya da mektup yazmıştım fakat sonuç alamadım. Şimdi dört gözle senin önerilerini bekliyorum. Umarım beni sükûtu hayale uğratmazsın. Nede olsa yoldaşlık hukukumuz var. Tüm bunların hatırına Dandi Kemal yoldaşına yardımcı olacağına inanıyor, gözyaşları ile gözlerinden öpüyorum.

Dandi Kemal.

banner487

banner487