Yazı Detayı
30 Ocak 2018 - Salı 13:17 Bu yazı 1007 kez okundu
 
Ceyhan’da Güneş Doğdu
Yavuz Akkan
yavuzakkan.1453@gmail.com
 
 

            Adana’nın havasından mı? Suyundan mı? Bilmiyoruz ama inanın bizlere uğurlu mu? Uğurlu geliyor. Gidiyoruz 2 atıyoruz. 3 puanı hakkımızla alıp geliyoruz.

            Sözlerime bu şekilde başlamamın elbet bir nedeni var. Hafta sonu yine güzel bir maçı değerli ağabeyim Bilal Bölükbaş ile yakından takip ettik. İlk devre Adana konuk olarak 2 defa gitmiş Adana Büyükşehir Belediyespor ile yapılan maçta aslanlarımızın 2 golünü keyifle izlemiş, daha sonra da Kürkçüler Amatör Spor karşısında 2 gol daha atıldığını sevinçle karşılamıştık.

            Hafta sonu bir kez daha Adana’nın havasını suyunu tattık. Aksaray’da sabahın ilk saatlerinde dondurucu soğukta yola çıktık. 68 Gençlik’in kulağa hoş gelen besteleri eşliğinde Pozantı’ya kadar soğuk havayı iliklerimizde htik.

            Artık kanaat getirdim diyebilirim. Çünkü canım ülkemin canım Adana’sı her zamanki gibi günlük güneşlikti. Ufuk hocanın öğrencileri sahaya çıktığında yeşil sahanın tamamını kaplayan güneş Adana Büyükşehir Belediyespor ve Kürkçüler Amatör Spor karşısında olduğu gibi Ceyhanspor karşısında da uğur getirdi.

            Aksaray Belediyespor’un Adana totemi “Güneş” oldu. O güneş o gün öyle bir doğdu ki, ışıltısı Nevşehir’e kadar gitti. Öyle 11 gol atıp da eli boş kalıp güneş söndürenler 2 golle BAY haftası öncesi güneşin umutla nasıl doğduğunu gördü.

            Daha nice güneşler doğacak bir bilseniz. Daha ne heyecanlar yaşanacak. Bu lig 2 hafta sonra daha çok karışık boyutlara taşınır. Kayseri takımları ligde kalmak için çaba verecek, Adana ve Hatay takımları da bu mücadeleye ortak olacak.

            Ligde Kayseri Şeker’i bitirmek isteyen Talas var gücüyle diğer illere meydan okuyacak. Zirvede bizle birlikte Nevşehir ve Yozgat’ın da işi zorlaşacak. Neden mi? Herkesin bildiği gibi 1 ilde 2 takım varsa bol bol kuyu kazılır. O kuyuya da zirvedekiler düşer.

            İnşallah Kayseri, Adana ve Hatay’ın kazdığı kuyuya Aksaray düşmez. Rabbim düştüğünü de kimselere göstermez.

            Gittiğimiz her yerde ve konuk ettiğimiz her misafirin dediği, “Aksaray Bu Kadro İle Şampiyon Olur” sözü gerçekleşsin istiyoruz. Sağ olsun Ufuk hoca ve öğrencileri söylenenleri yerine getirmek için çaba sarf ediyor.

            Adana havası, suyu ve güneşiyle uğurlu geldi. İnşallah Hatay ve Kayseri’de de yüzümüz güler. “İnananlar Asla Kaybetmez” inanmaya ve inandırmaya devam edelim.

Kalın Sağlıcakla Attığınız Gol Yediğiniz Ofsayt Olsun..

 
Etiketler: Ceyhan’da, Güneş, Doğdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı