Yazı Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 17:09 Bu yazı 515 kez okundu
 
Bir Sevdadır Aksarayspor
Yavuz Akkan
yavuzakkan.1453@gmail.com
 
 

            Herkesin, her kesimin bir sevdası vardır. Kimi edalı nazlı bir dilbere âşık olur. Kimi Vatanına memleketine sevdalı olur. Ünlü ses sanatçısı Ahmet Şafak’ın tanımladığı aşk gibi olur bazen, “Olamam çok sevsem de bir aşkın kölesi, senin derdin aşk benimki memleket meselesi” deriz yeri geldiğinde...

            Tıpkı, Emin Başkan’ın mevzu bahis Aksarayspor olduğunda dediği gibi, edalı nazlı dilberi bir kenara bırakır memleket aşkıyla sevdamız Aksarayspor’u en güzel şekilde sevmek için çaba gösteririz.

            Günler sonra her şey resmileşti. Aksarayspor’umuzun genç ve inançlı başkanı Emin Eroğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte basınla buluştu. Derdimiz sevdamız Aksarayspor diyen Başkan Eroğlu, bu iş için ne kadar istekli olduğunu kamuoyuna ispatladı.

            Başkan Eroğlu’nun, “Aksarayspor çocukluğumuzdan bugüne hepimizin ortak sevgisi oldu. Herkesin bir maça gittiği, herkesin bir fedakârlık yaptığı illaki vardır. Bizde bu sevda ile yola çıktık. İnşallah layıkıyla temsil etmek istiyoruz” sözleri hala kulağımda çınlıyor. Ne güzel anlatıyor değil mi? Çocukluk aşkımıza olan bağlılığımızı...

            Evet, kiminin derdi aşk, bizimki Aksarayspor meselesi...

            Çocukluğumuzun, gençliğimiz ve ileride ihtiyarlığımızın en güzel renkleri siyah-beyaz olacak. Belki görmek nasip olmaz bu güzel şehri Süper Liglerde ama gönlümüzün her zaman Şampiyonlar Ligi’nde final oynayacak.

            Sevemedik inanın, bu ülkede 3 büyük olarak bilinen İstanbul takımlarını, inanın sevemedik. Mustafa Özkaraca kardeşimle geçmişte bir sohbetimiz olmuştu. Özkaraca’ya bir memleketin takımının nasıl sevildiğini anlatırken, o benim söylediklerimin üstüne ekleyerek, bu ne zaman son bulacağı belli olmayan hayatın tek güzel yanının Aksarayspor olduğunu gösterdi.

            Yeri geldi. Dağlara, taşlara sevdamızı yazdık. Aksarayspor sevgisini tıpkı, Emin Başkan gibi, Ahmet Reis gibi, Özkaraca gibi hep sol yanımızda taşıdık.

            Öyle güzel bir duygu ki bu anlatılmaz yaşanır. Çıkarsın tribüne, çıkarsın sahaya ve geçersin kale arkasına dilinde gönlünde tek bir dua olur. Deriz ki ellerimizi semaya açıp, “Rabbim sen konuyu biliyorsun. 3 puan için âmin” sonra dört gözle 90 dakikanın bitmesini bekleriz. Yenilsekte, yensekte 4 elle sarılırız sevdamıza en içten dileklerimizle...

            Neden mi? Bu hayatta ne kadar edalı nazlı dilberlere âşıkolsak ta, “Derdimiz Memleket, Derdimiz Aksarayspor” olur. Âşık oluruz, sevgili oluruz ve hatta evleniriz. Ama her hafta Pazar gününü bekler 90 dakikada dünyalara sığdıramadığımız aşkı yaşarız.

            Şimdi Başkan Eroğlu’nun bir mesajı var değerli okurlarım..

            Başkan Eroğlu, “Değerli sporseverler, değerli yol arkadaşlarım. Şehrimizin karanlık günlerden aydınlığa koşması için kenetlenme vakti gelmiştir. Gün Aksarayspor için bir olma birlik olma günüdür. Caddeleri, sokakları siyah-beyaza boyamanın, bayraklarla donatmanın günüdür.

Gel kim olursan ol gel. Aksarayspor’un sevgisini sözde bırakma gel” diyor. Sizleri hasretle kenetlenmeye davet ediyor.

            Kalın sağlıcakla, attığınız gol yediğiniz ofsayt olsun...

 
Etiketler: Bir, Sevdadır, Aksarayspor,
Yorumlar
Haber Yazılımı