Keser Döner Sap Döner, Gün Gelir...

Dilek Gök

Siyaset tarihimizde artık mihenk taşı olmuş bir liderin yanında siyasi olarak tek marifetleri milletin ekmeğine, işine taş koyanlarla birlik berberlik içerisinde yeni yönetim sistemini inşa etmeye çalışıyoruz.

16 Nisan'ın ardından herkesin beklentisi yeni Türkiye' nin yanında, yenilenen bir Ak Parti. Zaten bunun sinyalleri de sonuçların ardından verildi. Ak Parti kendi içinde de yenilenmeye başlayacak.

Zaten lider odaklı iktidar olan bir parti. Her şey Cumhurbaşkanı Erdoğan.. Bunu zaten kendisi çok iyi bildiğinden her defasında " ben yalnız bir adamım " diyerek milletine sığınıyor.

Gerçekten bugünkü manzara ya bakılırsa hak vermemek mümkün değil. Erdoğan, partisinin içten yıpratılmasının farkında. Suyu ısınmış çok partili var  ve atlatılan bu kritik sürecin ardından parti içi büyük değişim, şaşırtıcı kararlarla bizi bekliyor.

Aksaray' ı ele alacak olursak, 2002 yılından bu yana her seçimde referandumda sandıktan çıkan oy oranları ortada. Aksaray Ak Parti'nin kalesi.

Değerlendirmelere bakarsak bu il teşkilatının başarısı. Ama sözde tabi ki..  Bu başarı cumhurbaşkanının  başarısı. Kimse kusura bakmasın. Sokağa çıktığımızda, " Biz Aliyi Veliyi bilmeyiz.

 Bizim her şeyimiz Erdoğan, kimi oturtsa o koltuğa oyumuz Erdoğan'a " diyen bir seçmen kitlesi var Aksaray'da.

Evet, bu kadar uzun boylu neden mi?  Bu gün, parti ilk kurulduğunda yokluktan şans eseri yer tutmuş zatların tek marifetinin milletin ekmeğine, işine gücüne taş koymasından.

Elbette her dönem köprünün altından çok sular aktı. Değişen isimler oldu.  Ama değişmeyen tek şey nüfusunu, makamını, mevkisini hizmete dönüştürmek yerine sadece milletin işiyle gücüyle oynayan siyasiler,  yöneticiler.

Memleketin haline bakacak olursanız eminim hak vereceksiniz. Lider odaklı bir siyasetin kucağında memleketi sahipsiz, hizmetsiz bırakanlar, seçim dönemlerinde adım attıkları yerlerde yuhalandıklarını, kovulduklarını unutup merkez siyasetin başarısından kendilerine pay çıkarmaya devam ederken,  kurum kurum kurularak işyerine geldiği gibi memleketi yönetmeye devam ediyorlar.  Edin bakalım ama unutmayın ki sizler dönem adamısınız ve döneceğiniz yer toprağınız.

Şimdilik bu kadar, her şey sizin için. Tabi ki emriniz demiri kesecek. Ama sizin döneminiz kapandığında ekmeğine taş koyduğunuz insanlar, varlığını ve mevcudiyetini devam ettiriyor olacak.

Yani dünyanın en yüce tahtına da çıksanız oturacağınız yer kendi kıçınızın üstü. Mağrur olup tac-u tahta dayanma yedi iklim benim diye güvenme .. Millet neyin ne olduğunu çok iyi biliyor.

Haksızlıkları belki engelleyemeyebiliriz ama herkese anlatabiliriz. İnanlarla oynamak yerine işine gücünüze bakın.

Sevgiyle Kalın.  

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı