Aksaray Ticaret Ve Sanayi Odası Yeni Başkanını Arıyor

Dilek Gök

ATSO yönetimine talip olanlardan beklenti;  Başkanlık koltuğunun yeni bir isme emanet edilmesi

Bu günlerde Aksaraylı  iş adamlarının gündemindeki tek konu; Ticaret ve Sanayi Odası seçimi.

Malumunuz 1 Nisan’ da gerçekleştirilecek olan  ATSO ‘da organ seçimleri yapıldıktan sonra oluşan yönetim kurulu kendi içinde başkanını seçecek.

Ertelenen seçimlerden sonra yeni seçim tarihi Aksaray’da 1 Nisan olarak belirlendi.   Seçimlere yeniden start verildi.  Yönetim Kurulu Başkanlığı’na talip olan isimler kulis çalışmalarına ağırlık verirken bu doğrultuda oda üyelerine gerçekleştirilen ziyaretlerde mevcut yönetimin karnesi zayıf.  Gönüllerinde başkanlık yatan 5 isim ve tekrar yönetime gelmek istedikleri bilinen mevcut yönetim de seçime kilitlendi.

Önemli bir kesimi temsil eden Aksaray  Ticaret ve Sanayi Odası’nın seçim sürecine girdiği şu günlerde icraatları bir kez daha tartışmaya açıldı. Mevcut yönetimin  iç çekişme ve verimsizlik eleştirileri ise en çok konuşulan konu...

Aksaray Ticaret ve Sanayi odası yönetimini oluşturma çalışmaları içinde güç birliği ve ortak noktalarda buluşabilecek yetki ve sorumluluklarını üyelerinin faaliyetlerini kolaylaştırmak ve Aksaray’ı yatırımlarda ön plana çıkarabilecek iş adamlarının yanı sıra Ticaret ve Sanayi Odasını Siyaset Odası ile karıştıranların gayretleri de cabası.

Planlanan hedefe ulaşmak için seçimle işbaşına gelen yöneticilerin kendilerine tanınan süre içinde başardıkları ya da başaramadıkları ortada.

Mevcut yönetimin tek kişinin öne çıktığı bir yapılanma içerisinde yol aldığını kesin bir dille eleştiren iş adamları, güçlerini birleştirerek tek adamcılık yerine  “ORTAK AKIL”  kültürü ile sağlam ve kalıcı bir yapı için çalışıyor.

Bence, üzerinde özenle ve dikkatle durulması gereken konu iş dünyasının Aksaray’ın gelişmesinde rota geçmiş dönemlerde neler yapıldığını ve geleceği inşa etmek için neler yapılması gerektiği konularında bilgi, beceri ve yeteneğe sahip olan iş adamlarının yönetime talip olması ve ATSO seçimine sahip çıkmaları olmalarıdır.

Aksaray’ın cesaretli,  ileriyi görebilen girişimci,  kararlı iş adamlarına sahip olduğunu katıldığım toplantılarda görebiliyorum. 

ATSO yönetimine talip olan iş adamlarından beklentiler  ise;   Büyük -küçük işletme sahibi, sanayiciler,  tüccarlar ile yöneticileri arasında iletişim ve birlik beraberlik koordinasyon, işbirliği,  girişimciliğin önünü açacak tüm çalışmaları desteklemeleri,  planlı, programlı, kültürlü, dünyayı takip edebilen, sorgulamaya açık ve hesap verebilir olmanın sorumluluğunu taşıyabilen, uyumlu,  OSB’yi geliştirecek ve dışardan yatırımcılara öncülük yapabilmeleri, üniversite –belediye- STK’lar tüm kurumlarla işbirliği…

Yani kısacası yetki ve sorumluluklarını üyelerinin işlerini kolaylaştırmada kullanmaları ve yeni proje üretmeleri.

Seçim sürecini Aksaray  iş dünyasına yakışır titizlikle, adil ve dürüstçe, tam bir uyum içerisinde gerçekleştirmeleri. Başkanlık koltuğunun yeni bir isme emanet edilmesi.

Sevgiyle Kalın

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı