Helal Olsun

Dilek Gök

 Fırsat verilince kadınlarımızın üstesinden gelemeyeceği iş yok. Bu hafta sonu Türkiye’nin ilk "Isı Yalıtım" işinin kadın ustalarıyla tanıştık, onları eğitim ve uygulama alanında görüntüledik, haber yaptık. Öncelikle haddim olmayarak helal olsun diyorum.

Hani Nazım Hikmet’in dilimize pelesenk ettiğimiz Saman Sarısı şiirinde ki "bana mutluluğun resmini yapabilir misin?" sorusuna yanıt olarak oradaki mutluluk ve gurur tablosunu ve fotoğrafı örnek vererek cevap vermek isterim.

Aksaray Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi, İŞKUR, İl Milli Eğitim, girişimci iş kadını Aysun Akkurt ve emeği geçen birçok isim, kadın istihdamına yönelik olarak yürütülen birçok projeye imza atıyor.

Bu proje Türkiye genelinde yapılan bir ilk ve örnek proje olarak tarihe geçti. Projeye katılan kimi 49, kimi 20 yaşında 8 cesur kadın, başkan Haluk Şahin Yazgı, projenin hem fikir hem isim anneleri koordinasyon başkanı Hasibe Yazgı, iş kadını Aysun Akkurt,  İŞKUR Müdürü Mahmut Akkuş,  Hediye Armağan Hanımefendi ve dahası…

Bu projeyi; bir  kadın hareketinden ziyade birlik ve berberlikle ortaya çıkan çok başarılı bir iş olarak değerlendirmek lazım. El birliği ile ortaya çıkan sonuç. Tebrikler tüm emeği geçen herkese, yapı yalıtım ustalık eğitimini veren erkek ustalara ve kursa katılım gösteren kadınlarımızın aile, eş ve sevgililerine.

Destek ve dayanışma. Hani ben bile gurur duydum hiçbir katkım olmadığı halde yaa yaşlanıyor muyum ne?  Soğuk nevale biri olarak duygusuz olduğum söylenir ama bu projeyi kendime de paye çıkarak gururla paylaşmak istedim. Hayatlarında hiç çalışmamış, daha önce iş deneyimi olmamış evlerinden bile çıkmamış kadınlarımızı bir kez daha canı gönülden kutluyorum.

Ellerinin hamuru değil harcıyla, Türkiye de bir ilke imza atan isimler oldular. Hem ulusal ve yerel basın önünde ustalık maharetlerini sergilediler hem de kadınlar bu işi yapamaz diyenleri susturdular.

Sonuç olarak sadece eşlerinizi, çoluk çocuğunuzu, anne babalarınızı değil bir kez daha Türk kadının gücünü göstererek, tüm Türkiye'yi ve Aksaray’ı gururlandırdınız. Aksaray sizinle  gurur duyuyor.

Sevgiyle Kalın.

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı