MUTLU BAYRAMLAR..

Dilek Gök

Yine canımız yandı... 

Cahiliye döneminde bile   müşrikler kutsal aylarda kan dökmezken mübarek Ramazan ayında terör kan akıtmaya devam etti.

Bu mübarek ayda bombalar patladı ve birçok vatan evladı  şehit olurken  sivil insanları da vuran terör  Bayram sevincimize gölge düşürdü.

Öncelikle Allah şehit ve Gazilerimizden razı olsun.

Tüm hayatını kaybedenlere, Yüce Allah'tanrahmet ve yakınlarına ve sevenlerine sabır  diliyorum.

Türkiye'nin neresinde olursa olsun muhtemel terör saldırıları bundan sonra da  kan akıtmaya devam edecek görünüyor.

Bizi parçalayıp bölerek, küçülterek, oyunlarının güçsüz bir parçası haline getirmeye çalışmalarına inat, en zor şartlarda, bütün dünyaya bir ulus olma özelliği göstermiş, en önemli tarihsel sınavların içinden çıkabilmiş olmanın en güzel örneğin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu unutmamak gerekir.

Türkiye Cumhuriyeti hangi siyasi görüş tarafından yönetilirse yönetilsin partiler üstü vatandaşlık bilinci ile birlikteliğimizi ve kararlılığımızı göstermeliyiz. 

Ve başta teröristlerin kendilerinin servis ettiği  ceset, kan, vahşet görüntülerini marifetmiş gibi paylaşmaktan hemen vazgeçmeliyiz.

Marifet vatandaşlık bilinciyle hareket edebilmek ve tek çıkış yolu da bu..

Üzüntülerin, acıların gölgesinde bir Ramazan Bayramı arifesindeyiz.

Bir çok insan için bayramlar artık tatil anlamına gelse de, bayram  insanları bir araya getiren en güzel vesilelerden birisi. Bir arada olunan güzel mi güzel günlerin  içerisinde olmak ayrı bir mutluluk vesilesi.

Bayram sabahları demli bir çay, börekler, baklavalar, bayram şekerleri, şeker isteyen çocuklar, bayram programları, kolonya ve şeker ikramları, bayram harçlıkları, ev gezmeleri, hal hatır sormalar,el öpenlerin çok olsunlar...

            Yani bence Bayramlarımız yine eski Bayramlarımız. Hala  da ayrı bir güzel. Mutlu olmak güzel! Ama mutlu olmak çoğunlukla bizim elimizde.

 

            Mutluluk bizim bakış açılarımızda gizli.

 

            Mutlu Bayramlar.

Sevgiyle Kalın.. 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı