Fitili Kim Ateşleyecek..

Dilek Gök

 Türkiye genelindeki 364 Oda ve Borsanın ertelenen seçim sürecinin ardından..

Özellikle ATSO seçimlerinde, başta Aksaray ‘da aday olmak isteyen isimlerin şüphe üzerine şikâyetleri ve seçim tarihinin ertelenmesi talebi karşılık bulmuş ve seçimler Nisan’a ertelenmişti.

6 aylık erteleme geldi geçiyor..

Nisan Ay’ında yapılması beklenen ATSO seçimlerinde yeniden bir erteleme olasılığı kulislerde konuşuluyor olsa da, Ocak ayı itibari ile diğer odalarda yapılan seçimler karşısında bu toplara girmeyecek kadar deneyimli isimler, bir şeyler netleşmeden ortaya çıkmayacaktır. Yani öteden beri hep zorlu, çekişmeli geçen ATSO seçimleri unutulmuş değil.

Seçimin kilidi olan ve ATSO Başkan adayı olmak için önce kendi meslek gruplarından çıkmak için ciddi çalışmalar yapanlar safları sıkı tutuyor. Adaylar çalışmalarını her ne kadar askıya almış görünse de bir adım önde değerlendirdikleri mevcut başkan ve yönetiminin ortaya koyacağı liste değişiklikleri hakkında bilgi edinmeye çalışıyorlar.

Başkan adayları üzerinden değerlendirilen seçim için birçok algı operasyonu ve dedikodu yapılıyor. 10 Meslek Komitesi’nin yarışacağı seçim sürecinde daha sağlıklı ve adil bir yarış için bu sefer listelerin çok fazla değişime uğrayacağını zannetmiyorum. 

Seçimlerin ertelenmesinde diğer illerdeki konular malum.. İlimizde de görevi sırasında başarılı bir performans sergileyemediği gerekçesiyle mevcut yönetimin başvurduğu iddia edilen ve seçim ile ilgili ciddi çalışmalar yapanların tüm emeklerini askıya alan arkadan dolanma ve kurnazlıkların, geçen süreç içerisinde, iş dünyasındaki diğer adayların sil baştan bir başlangıca değil,  yarışın ikna boyutunda daha da güçlenmiş olduklarına yol açtığı kulislerde konuşuluyor..

ATSO Seçim çalışmaları devam ediyor.. Seçilen komitelerden çıkacak meclis üyeleri aday olan başkan adaylarını seçecek. Kulisler ayaklanmış durumda bu trafik yakında daha da hız kazanacak.

Kıyı kenar köşede kaldığı düşünülen ATSO seçimleri yakında Aksaray’ın gündemine tekrar oturacak. Adaylar önce kendi meslek gruplarından çıkmak zorunda. Meslek grubunda komitesi kazanamayan adaylar, ATSO Başkan adayı olamayacak.

Kim kazanır, kim kaybeder bekleyip göreceğiz. Ancak bu kurumu yönetenlerin Meslek Komite sayısını artırmaya ve yine listelerde değişikliklere gittiği,siyasi müdahillerle vizyon kalkınma planları yerine nelerle uğraştıklarına dair temel bilgi kaynakları yine iddialar arasında..

Sonuç olarak; Nisan ayında Aksaray heyecanlı bir seçime tanık olacak.

Sevgiyle Kalın..

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı