Herkesin Yolu Açık Olsun

Dilek Gök

 Aksaray’da siyaset şu anda konuşmuyor susuyor. 2017 yılında hizmet atağında fiziki birçok proje bir yana muğlaklıkla muhalefet sesler konuşuyor, her şeyin en iyisini en doğrusunu onlar biliyor.

Her alanda, her anlamda dönüm noktası niteliğinde birçok proje başarıyla hayata geçti ancak cesur adımlarla bu atılımları özünde üretenler susuyor. Bu suskunluğu yanlış yorumlayarak açığa düşenler!Susanların,vatandaşın konuşmasını beklediklerini hesap etmelisiniz. Tek Aksaray sloganında farklı bir sese yer yok. Cep milliyetçiliğinden önce elbette ki memleket milliyetçiliği.          Memleket milliyetçiliğinden önce şahsi menfaatlerin ön planda tutulduğu her girişim, her oluşum ve her ortaklık eninde sonunda batmaya mahkûmdur.

Şimdi bunu Aksaray’ın siyaseti ile bağdaştıracak olursak;  Ak Partiye en yüksek oy veren iller arasında her zaman ilk beşte yer alıyoruz. Ama ne siyasetçisi nede Ak Parti’ye oy verenler bu güçle memleketimize " Ne kazandırabiliriz?" in yerine, birbirini aşağı çekmeye çalışmaktan dolayısadece kaybediyor.

Geçmiş bu kayıpları katma değere çevirmek için; çaba ve gayretleri, moral ve motivasyonu şartlar ne olursa olsun birbirimize sağlayabilirsek,yatırım ve hizmet noktasında; tek fikir, tek ses olarak doğru ve nokta atışlar yapmış oluruz. Aksaray için “Aksaray Milliyetçiliği Seferberliği” çağrısında bulunmak istiyorum. Aksaraylılar için tek millet, tek vatan, tek bayrak…Buna şüphe yok ama Aksaray için " Tek Aksaray" diye de devam etmek gerekir.

Her birimizin üstüne basa basa belirttiği amaç, gönüllü olarak Aksaray sevdasıysa;kitlesi tanımlı sevdalılar, sevdalarına ne kadar büyük bir kötülük yaptıklarını er yada geç anlayacaktır. Bunun sebebi nedir bilemiyorum ancak fırsat alanlarının bu yollar olmadığı kesin.

Bu değerlendirmeler elbette ilk akla gelen şeyler çözüm ise sizin akıl gücünüze kalıyor. Tüm enerji ve dikkatler bir noktaya çevrilmiş odaklanmışken, en az bu girişimler kadar hayata geçirilmeyi bekleyen potansiyeli yüksek hem cebimizin hemşehrimizin kazanacağı başka girişim konuları sıradabekliyor diyebilirim. Kısır çekişmeler içinde bana göre önemli fırsatlar barındıran alanlar da pazar boş.

Aynı hataları yapmakta ısrar etmeden, kayıplardan kazanç sağlamak dileğiyle herkesin yolu açık olsun.

CHP' YE HAYIRLI OLSUN

Ana teması “ Adalet ve Cesaret”  olan CHP kurultayı, partiye gönül veren birçok kişi için   “Umut Kurultayı” olma ümidi taşıyor.

"Yok, artık!" şeklinde özetleyip durduğumuz, skandallarla, gaflarla çalkalanan, televizyon figürüne dönüşen partide insanlar birbirine inceden inceye kuruluyor. Nasıl kurulmasınlar, CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve dahası... Bunları görüp te birbirlerine mi esip gürlesinler selam vermeyi mi bıraksınlar ne yapsınlar.

Böylesi bir tahribatı dışarıdan kim ne yapsa veremezdi. Şaşırttı, şoke etti,  hep hazırlıksız yakaladı! Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurultayı öncesinde ekseni kayan, dengesizleşen, sağa sola çekilen diyelim. Olan biteni böyle özetleyerek sonucun ne olacağını hep birlikte görelim. Bilimsel sebep sonuç ilişkisi kurarak faydasız, manasız, vakit ve enerji israfı bir sürecin hayırla sonuçlanmasını dileyelim.

Sevgiyle Kalın..

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı