Siyasi Analiz

Dilek Gök

 AK Parti Aksaray İl Teşkilatı’nda ’de hummalı bir çalışma var..

İl-İlçe teşkilatları, Kadın Kolları vs.. Atama ve kongrelerle il teşkilatında ki yenilenmenin ardından;  milletvekilleri,  daha enerjik daha genç ve daha kucaklayıcı bir kadronun oluştuğu il teşkilatı, belediye başkanı da dahil AK Parti Aksaray teşkilatı dört bir koldan 2019 seçimlerine daha şimdiden start verdi.

Yeni teşkilatlanma yapısı içinde başarılı ve herkesi kucaklayan oluşumlarla  Ak Parti Aksaray yönetimi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan’ın temposundan aşağı  kalır yanı olmayan bir tempoyla çalışıyor. Hazırlıklar tümüyle 7’den 77’ye  Aksaray’ı  kucaklayabilecek ve Aksaray’da  Ak Parti’nin  15 yıllık dönemde yaptığı atılımları daha üst seviyelere taşıyabilecek,  kapsamlı bir şekilde yol haritası çizilerek başladı. Prensip karalarına bakacak olursak  milletvekilleri, il yönetimi  ve partinin diğer kademeleri  hep beraber   yeni anlayışla vatandaşın sorunlarının çözümünde azami gayret gösteriyor. Doğru bir yol haritası izliyorlar hani…

Farklı oluşumlar ve birilerinin güdümünde karnı ağrıyan çok elbette..  ama “hangi sebeplerle” tek tek masaya yatırılan yenilenmenin miladı iyi analiz edilmiş ve gayet  titiz davranılıyor. Çözümler noktasında; genel merkezli  iyi diyaloglar içerisinde, iyi  bir koordinasyonla  toplumun kapsamlı bir fotoğrafı çekiliyor.

İstişare toplantıları, ziyaretler  ve projelerde ki  hız tepeden tırnağa  2019 seçimlerine topyekûn, partisinin başarısı için kolları sıvayan herkes şimdiden göz ve gönül dolduruyor. Algıda amaçlanan, tüm teşkilatın birlik ve beraberlik mesajı vermesi  ve bir takım ruhu ile hareket ettiği  samimi görüntü. Olumlu algılama için hiç vakit kaybetmeden 2019 seçimleri öncesi tüm Türkiye'de gerçekleştirilen  il, ilçe, belde kongreleri ile Kadın ve Gençlik Kolları'nın kongreleri, milletten önce  Ak Parti’ye gönül veren partilileri kucaklaştırdı. Ne için ve neye hizmet ettiklerini hatırladılar. Ezberlerin bozulduğu radikal değişimlerle bu kaostan nihai çıkış yolunda bugün yaşananlara şaşırmamak gerekir.

Altta yatan kişisel  konumlanmadan bağımsız olarak yerelde siyasilerimizin,   iktidarın korunması ve sürdürülebilmesi  için   geçekleştirdiği  yapıcı  ittifaklar, toplumsal sağduyunun hakemliği ile değerlendiriliyor. Toplumsal sağduyuda siyasilerin fotoğrafını çekiyor.  Aktif siyasette rekabet gücü ve kriz yönetiminde kimlerin kontrol ilişkisi ve toplumsal güven tesisi bağlamında fark ortaya koyduğu  doğru bir yorumla izah edebildiği  toplum basit düşünüyor. İlk aşamada basit düşünebilmek önemlidir. 

Sevgiyle Kalın.. 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı