Şakşakçılıktan Öte İstemesini Bilene..

Dilek Gök

Geçtiğimiz hafta içinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Anadolu Yayıncılar Derneği'nin düzenlediği programla Türkiye’nin farklı şehirlerinden yerel medya mensuplarıyla birlikte Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldik.

Gerçekten de amacına uygun, partizanlığın ve siyasetin ötesinde bir toplantı gerçekleştirildi. Beştepe' de "Milletin Evi'nde",  hemen her yaştan ve toplumsal kesiminden misafirleri ağırlayan cumhurbaşkanımız; milletin içinden geldiğini ve milleti ile olan irtibatını hiçbir zaman kesmediğini bir kez daha biz basın mensuplarına göstermiş oldu.

O gün, yerel medya mensupları olarak bizler için gerçekten verimli bir gün oldu.

Özellikle Anadolu Yayıncılar Derneği Genel Başkanı Sinan Burhan'a hakkıyla teşekkür etmek isterim. Belki de ilk kez bir grubun temsilcisi sözcüsü olarak bir başkanının kendisine tanınan söz hakkını, hakkıyla adabıyla ve özenle mevcut sorunları dile getirdiğine şahit oldum. Şakşakçılıktan uzak bir üslup ile temsil ettiği grubun sorunlarını dile getirerek devlet büyüklerimizden çözüm sözü aldı.

Millet olarak bizim en büyük sorunlarımızdan birsi bu. Hangi platform olursa olsun söz hakkı doğduğunda sorunları dile getirmek yerine, süslü laflarla konuşma yapıp sanki hiçbir sorun yokmuş gibi davranmak ya da boyumuzu aşan sorunları küçük bir sorunmuş gibi göstermek. Böyle olunca da vatandaş olarak, meslek grupları olarak sorunlarla kendi kendimize baş etmeye çalışıyoruz.

Bu anlamda Sayın Burhan'ı tebrik ediyorum. Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleşen buluşmada,  ilk kez bu derece de devletin zirvesinde, yerel medya mensuplarının emeklerini,  varlıklarını ve sorunlarını gerçek boyutlarıyla dile getirerek sorunlarımızın çözümüne dikkat çekti.

Cumhurbaşkanımızın yanı sıra Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş' da, dernek başkanımız Sinan Burhan'ın değindiği konularda yerel medya organlarının desteklenmesi gerektiğini beyan ettiler ve gerekli adımların atılması sözünü verdiler.

Demek ki; sorunlar, istekler, destek ihtiyacı vb. konular, yetkili makamlara korkmadan çekinmeden tüm gerçekliği ile sunulduğu takdirde yetkili makamlarca, çözüme yönelik adımlar hemen atılabiliyormuş. Yeter ki yalansız dolansız kurgusuz vb şekilde tüm çıplaklığı ve yalın gerçekliği ile ifade edebilelim.

Sevgiyle Kalın.

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı