Köşe Kapmaca

Dilek Gök

Dedikodu gazetesi iş başında.

Dedikodu gazetesi muhabirlerinin arasında  Ak Partililer ise yine   en ön saftalar.

 Ak Parti İl Teşkilatında sular durulmuyor.

 Pek fazla üstünde durulmasa da defalarca yazdık çizdik.

İl Teşkilatındaki huzursuzluk devam ediyor.

Yeni hükümetin kurulmasının ardından Genel Merkeze  sadakatinden ödün vermeyen İl Teşkilatı , kendi içlerinde bölünmeye karşı bir mücadele içerisindeler.

 İl başkanı, milletvekilleri, belediye başkanı ve partililer cephesinden kamuoyuna karşı bir açıklama yok ama..

 Taraflar kendi aralarında " kol kırılır, yen içinde kalır" mantığıyla  rakiplerinin gücünü zayıflatmak için olabildiğince çemberi daraltmaya çalışıyor.

Siyaset sahnesinde herkesin çok dikkatli olması gereken bu günlerde eski vekil Ali Rıza Alaboyun'un açıklamalarının yankıları devam ederken  tartışmaların odağında olan isimler, çeşitli yöntemler kullanarak farklı kanallardan  algı oluşturmaya çalışıyor. Siyasi kavgalar içerisinde basit ama gergin, heyecanlı  kısa bir çocuk oyunu geldi aklıma "köşe kapmaca"

Köşe kapmacada oyunculardan bir tanesi var ki  karşısındakileri  itip tüm köşelerde kendi olmak istiyor.

Kendi köşesinin sahipleri, yeri geldiğinde başkalarının yetki alanlarına nüfuz etmeye çalışıyor.

Kimselere çaktırmadan   gizli gizli kulis yaparak, kıyılarda köşelerde birbirlerini alt etmeye çalışan siyasilerimiz oyunun kurallarını iyi biliyor ve sıkı bir mücadele sergiliyorlar.

 En çok hücum yapan tarafın kazandığı , çabuk yorulan tarafın kaybettiği bu oyunda bakalım kim kazanacak.

Şaka bir yana.

 Çeşitli kesimlerden gelen yorumların kaynağına baktığımızda İl Teşkilatında yaşananların basitçe  geçiştirilemeyeceğini ifade etmek gerekir.

Ayrıntılara baktığımızda kimi istiyorsak o bizimle olur,  kimi istemiyorsak da al aşağı ederiz günleri de geride kaldı sanırım.

Bu gün genel merkezin tutumuna bakacak olursak partinin üst düzey yöneticileri  çok mızmızlanan, çok ağlayan il teşkilatlarına yönelik yeniden bir yapılandırma çalışması için kolları sıvamış görünüyor.

2019 seçimleri için çalışmalara  start veren siyasiler yeni eğilim yoklamasında kendilerine zarar verdiklerini kabul etmeliler.

Teşkilat disiplininden uzaklaştıklarının farkına varsınlar.

Beklenen enerjiyi bu şekilde sağlayamazlar.

 

Ramazan Geldi Hoş Geldi

 

Rahmet ve bereket ayı mübarek Ramazan ayımız hayırlı olsun.

Duaların ve ibadetin daha da anlam kazandığı bu günlerde , yardımlaşmanın ve dayanışmanın güzelliğini en güzel şekilde yaşamaya  gayret etmek temennisiyle.

Toplum olarak bizi biz yapan geleneklerimiz ışığında   bu günlerin bereketiyle ihtiyaç duyduğumuz barış, huzur, refah dolu günlerin gelmesi dileğiyle.

Terör saldırılarında şehit düşen güvenlik güçlerimize Yüce Allah’tan rahmet, başta şehitlerimizin ailelerine olmak üzere  Milletimize sabır diliyorum.

Ne yazık ki  yüreğimiz bir kez daha yandı.

Sevgiyle kalın  

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon