Zaman, Hesap Verme Zamanı

Dilek Gök

         Paralel yapı'nın terör örgütü ilan edilmesinin ardından yapıyla mücadele de yeni bir süreç başladı.

 

         Bu süreçten önce, bir yapılanmanın  olduğunun hepimiz hissediyorduk  ama yapıyla işi olmayanlar kendi işinde gücündeydi. Yapı yapıyken, paralelcilerle  çekinmeden uğraşanların, yapının yaptırımları karşısında hayatlarında yaşadıkları  olumsuzluklar bir tarafa bu gün ne kadar haklı oldukları ortaya çıktı.

 

         Aksaray'ın  paralel yapı'nın  önemli merkezlerinden biri olduğuna dikkat çekerek üst üste gelen operasyon dalgalarına işaret eden Ak Parti  İl Başkanı “İhanetin bahanesi olmaz, bedeli olur” sözleriyle paralel yapının inlerine kararlılıkla girilmeye devam edileceği kanaatini ve mücadelede ki ciddiyetlerini   kamuoyunda oluşturdu.

 

         Bu gün bu oluşum, suç örgütü olarak ete kemiğe büründü. Mesele, ciddiyetle Cumhurbaşkanı tarafından ele alındığı günden bu yana ilimizde de başlayan operasyonlarla tek nefes aynı ciddiyet ve  karalılıkla mücadele sürüyor. Bu sürecin en dikkat çekici tarafı ise paralel yapı ile mücadeleye kendini adamış Ak Parti İl Başkanı başta olmak üzere, kişilerin intikamcı hislerle hedef  alınması.

 

         Hukuki çerçevede yürütülen mücadelede gözaltı kararlarının kamuoyunda duyulmasının ardından, gözaltına alınan bazı kişilerin ne idüğü belirsiz savunucuları sosyal medyada karşı söylem geliştirmeye başladılar. Asılsız itham  ve iftiralarla neye karşı hizmet ettiklerini bilmiyorlar galiba.. En başa dönecek olursak  cemaatin en başından beri kimlere ve nelere hizmet ettiğini bilmeden veya bilerek, onlara destekçi olarak birçok kişi kendini yaktı. Bu eserin sahipleri ortada ama zararın neresinden  dönülürse kardır.  Bu saatten sonra bu örgütün uzantılarının ülkemize verdiği zararların şakası yok.

 

         Üst üste gerçekleştirilen operasyonların ardından ciddi bir panik başladı. Birileri bazı gerçeklerin farkına vardı. Kendinden emin olanlar bile bu dalganın kendilerine sirayet etmesinden endişeliler. Nasıl olmasınlar.. Birbirlerine  rakip olanlar birbirlerini paralelci damgasıyla yok etmeye çalışıyorlar. Kurunun yanında, yaşında yanmaması için bu girişimleri iyi görmek gerekir.

 

         Aksaray'da paralel örgüte karşı  dört bir koldan organize yürütülen  mücadele takdire şayan. Siyasetin nabzını ölçmeye çalışırsak paralel  yapıyla ilgili çalışmaları en öncelikli gündemlerine alan Ak Parti İl Başkanı ve Belediye Başkan'ının mücadeledeki karalılıkları, yapılan operasyonlar   kapsam ve derinliğin artarak devam edeceğine işret ediyor.

Sevgiyle Kalın..  

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı