Bir Tanıtımda Erel Ve Yaldır'dan

Dilek Gök

 

MHP' de parti içi muhalefetin, değişim isteği ile çıktığı yolda gelinen noktada mahkeme   Kayyum atamasını yaptı.

 

MHP kaça bölündü artık hesaplar karıştı. Haklı demokrasi mi, haksız demokrasi mi? Savunsak mı? Savunmasak mı ? Bir tarafta  tek adam zihniyeti  diğer tarafta emekleri yenmiş siyaset emekçileri..

 

Değişim ve yenilik anlayışında MHP Genel Başkanlığına aday olan isimler arasında MHP için  son şansın Meral Akşener olduğu konusunu savunanlardanım. Sonuç ne olur kestirmek zor. Ya her şey değişecek yada hiç bir şey değişmeyecek. Partili olsun olmasın bu süreçte büyük bir merakla takip edilen hiç bir soruya MHP Genel Merkezinden cevap gelmemesi ise   vatandaşın aklını karıştırmış durumda. İnsanlar karşıt fikirler karşısında  hangi tarafta yer alacağını bilmiyor. Devlet Bahçeli'nin yıkılmayacağına dair inancı tam olanların yanı sıra değişim hareketinde özellikle Meral Akşener'e büyük bir inanç var. Diğer genel başkan adayları ise geri planda kalmış gibi.

 

Elbette ciddi manada süreci başlatan hareketi ve   siyasette  ortaya koyduğu inandırıcı çizgisi  ile  güvenleri kazanan   Akşener ,in   MHP' ye Genel Başkan seçilebileceği durumu hep göz önünde tutuldu.

 

Gelelim "Kayyum" hadisesine.. Sanırım bu ayrı bir tartışma konusu. Karmaşık bir süreç.. Öncelikle bu aralar arama motorunda  son zamanlarda en çok aranan  kelimelerin başında gelen kayyum kelimesinin anlamına baktım.  Hukuki anlamda; belli bir malın yönetilmesi veya belli bir işin yapılması için görevlendirilen kimse anlamına geliyormuş.

 

MHP'de görevlendirilen kurultay heyetinde  ilimizden iki kıymetli isim var. Eski İl Başkanı Ayhan Erel ve yedek üye olarak MHP MYK üyesi eski milletvekil  Turan Yaldır.

 

Aksaraylılar olarak siyaset emekçileri olan ve  çalışmalarını yakından takip etme şansı  bulduğumuz  eski İl Başkanı Ayhan Erel ile  eski Milletvekili Turan Yaldır'ın partilerine nasıl  yürekten bir sevgi ve özveriyle  bağlı olduklarına hepimiz tanığız. Siyasi kimlikleri dışında insan ilişkilerindeki başarıları ile de her kesim tarafından çok seviliyorlar. Partili olsun olmasın herkes bu konuda hem fikir. Nereden nereye dedirten bir süreçte böylesi zor bir görevde bu işin  de hakkaniyetle başarıyla  üstesinden gelecekleri aşikar.

 

Şimdi ben biraz daha muzip bir yaklaşımla  bu süreçte Aksaray'ın tanıtımına sağlayacakları katkıyı hesap etmeye çalışıyorum. Buda ayrı bakış açılarından bir tanesi. Düşünsenize tanıtım tanıtım diyoruz şimdi en çok takip edilen gündem maddesinde MHP eski Aksaray İl Başkanı  Erel ve MHP MYK üyesi Yaldır  başlığı adı altında gelişmeler takip edilecek. Tabiî ki milyonlarca insan gibi bu haberleri ciddiyetle takip edeceğiz ama bu süreçte Ulusal basında  Somuncu Baba filmi ile tanıtım ayağında kat ettiğimiz yol perçinlenecek. Bunun dışında nasılsa sancılı bu süreçte MHP için her şey tartışılıp değerlendiriliyor. Sonucu hep birlikte görececeğiz.

 

Sevgiyle Kalın..

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı