Doğalgaz Olmayan Tek Mahalle Mi…?

Molla Harç

“Hürriyet Mahallesi”

Seçimleryaklaştıkça iştahı kabaranların sayısı da artıyor. Kimisine göre mevcut Aksaraybelediye başkanı HALUK ŞAHİN BEY in hiç mi hiç şansı yok. Tabii bunu siyasetibilenler mi söylüyor yoksa üfürenler mi…?

Onuniçin pekte bunlara itibar edilmiyor. Geçmişte yaşandı o kadar aday adayları okadar çalıştılar didindiler. Yeşillendiler. O kadar maddi manevi kendilerindenverdiler ama ANKARA hiç beklenmedik bir tepki ile sayın HALUKBEY i aday yapmadı mı. Hani belki de sıcak siyasetin içinde olanlar bu adaylığıbiliyorlardı ama bunu dillendiremiyorlardı. Bu AK PARTİ nin her seçimdekistratejisi olmuş.

Dolayısıile kimin aday olacağını kimse bilemez ve belirleyemez. Ama işte bazı kişilerdurdukları yerde duramıyorlar. Onlara göre adaylar şimdiden belirlendi bile.Belki dedikodu belki de gerçek bunun garantisini kimse veremiyor.

Buradançığırtkanlık falan yapmak istemiyorum ama gerçekleri de yazmak zorundayız değilmi. Sonra kendi kendimizi kandırmanın gereği yok.

Ençok görüştüğüm şu hürriyet mahallesi sakinleri inanın hiç abartısız çok çoksıkıntılılar. Belediye başkanına çok çok fena bilelemişler. Yanı ne yapsa etseburada nefes aldırmayacağa benziyorlar. “ oraya buraya ne yaptıysa saptıkardeşim bizim buraya üvey evlat gibi davrandı buradan kendisine oyçıkmaz”  diyorlar. Bence çok ilginç, öyledenir denir ama geçen seçimlerde de büyük tepkisi olanlar olmuştu ama yinerekor seviye de oy çıktı buradan. Onun için bunlar gerçekleri yansıtıyor muyoksa öylesine mi dedikodu benim kafam da karıştı.

Bunlarsöyleniyor ama asıl olan bu mahalle gerçekten garip bırakılmış. Her mahalle dedoğal gaz var ama nedense bu mahalle de yok. Buradan toplanmışlar belediyekadar çıkmışlar muhtardâhil olmak üzere gitmişler doğalgaz sıkıntısınıherkeslere anlatmışlar. Onlar da tamam, okey anladık ilgileneceğiz demişler.Efendim şu kadar imza toplayın demişler.Eee vatandaş bu imzaları da toplamışhepsini götürmüşler vermişler. Eee ne bekleniyor peki bu mahallenin doğalgazıneden gelmiyor. Şu devirde birçok ilçe de bile doğalgaz var iken burası merkezbir belediye olduğu halde neden bu kadar mağdur bırakılıyor. Yazık değil mikardeşim. Tabii ki bu ayrımcılık yapılırsa bu insanlarında isyan etmek hakkıdeğil mi.

Eeepeki sayın yetkili kardeşim. Sizler olsaydınız bu insanların yaşadığı yerde siznasıl davranırdınız. Bu mahalle gerçekten de garibanların fakirin fukara nınolduğu bir mahalle. Bundan dolayı mı acaba hiç oralı olunmuyor. Eğer böyle iseyazık gerçekten yazık. Hani bunar bu dünya da ama belediye başkalığı idarecilikbir sorumluluktur. Başkan herkesin başkanıdır.

Sadecezenginin varlıklının nüfuslunun başkanı değildir. Velhasıl kim aday olursaolsun bu hürriyet mahallesinin halkının karşısına çıkarken bunu düşünmeli hazırlıklıçıkmalıdır. Bunlar söylenecek kardeşim. Mecburen sen söyleme o söylemesin busöylemesin peki bu garip gurabanın haklarını kimler savunacak. Bu vebalinaltından nasıl kalkacaklar. O koltuklarda oturmak çok kolay işte insanlarısiyasetten nefret etmelerindeki en derin sebep bu değil mi seçimler sırasındabütün adaylar gelir sıkıntılar dinlenilir ama seçim bitip mazbatalar alındıktansonra bütün vaatler unutuluverir.  Bizdensöylemesi gerisi feraset meselesi…


banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı