Haluk Başkan Somuncu Baba Ve Aşkın Şiiri

Mehmet Nazif Ersoy

      Genç…Çalışkan…Heyecanlı…Güler yüzlü…

     Bu  dört kelime  bir insanı,hele ki  siyâsi kimliğe  sahip bir  insanı özetlemeye  yeter mi?

     Yeter de… Yetmez de… Söz konusu kişi  Şehr-i  Sülehâ’nın  görev almış en genç Belediye Başkanı  Haluk Şahin Yazgı  ise elbette yetmez. Aksaray  onu önce  mühendisliğiyle, sonra  Ak Parti Merkez ilçe başkanı göreviyle ve  sonrasında da  güler  yüzüyle tanıdı. Güler  yüzü başkanlığından  önce geliyor .

    Göreve geldiği günden itibaren ne  yüreğinin derinlerinden gelen sevecen ve  sıcak  tebessümünü, ne de bu  evliyalar  şehrine  artı  değerler katma  konusundaki  azmini hiç bırakmadı. Mesleğindeki tecrübelerini şehrimize yansıtmak, Aksaray’ı marka şehir yapmak  yolunda her  gün yeniliklere  imza atıyor daha da atacağa benzer.. Siyasetçiler  herkesi memnun edemez. Seveni de olur , takdir  edeni de  eleştireni de olur,yerden yere vuranı da. Söz konusu Aksaray’ımızın genç ve mütebessim başkanı olunca, Sezarı’n hakkını  Sezar’a vermek gerekir.  Diyeceğim o ki göreve geleli kısa bir süre olmasına rağmen , evliya  şehri Aksaray   büyük  bir  ekseriyetle  REİS’in icraatlarından memnun. Gülen yüzü, heyecanı, çalışkanlığı ve Aksaray sevgisi her kesim tarafından görülüyor. Görmek istemeyen  cılız sesler kendi dünyalarında debeleniyor.

   Güzel projeler için gayret  edildiğini, şehri  sadece  ülkemize  değil, tüm  dünyaya  tanıtmak arzusunda olduğunu  müşahede  ediyoruz.  Zira  Reis’i , sadece   Kapadokya’nın  kapısı olan   Selçuklu yadigarı şehrimize yaptığı  yerel  hizmetlerle  anmak yanlış olur. Tarihinde birçok evliyayı barındıran, Aksaray,   günümüze kadar hüküm süren çeşitli medeniyetlere ait kültürel varlıkları, tabii güzellikleri ve ticari bir merkez olması dolayısıyla hiçbir dönemde önemini yitirmemiştir. Büyük ve önemli  bir geçmişi barındıran bu şehri  her  açıdan geniş  kitlelere tanıtmak ve  bu  yolda bir marka şehir yapmak  için; genç  REİS, destek verdiği  Somuncu Baba  filmi ile  inşallah  yüzümüz  güldürecek. Şahsına münhasır o nazik ve nazenin gülümsemesini tüm  Aksaray  ahalisi de  dileriz ki hissedecek.

    Aksaray Belediyesi’nin ve  dâhi genç  Reisimizin büyük katkılarıyla  yapılan Aşkın Sırrı   Somuncu Baba filmi ;Selçuklulardan Osmanlıya  adeta  köprü oluşturmuş olan ve somuncu baba olarak bilinen Şeyh Hamid-Velinin hayatını konu alıyor. Bu yılın en iddialı  yerli filmleri arasında yer alan proje genç bir dervişin ilahi aşkı arayışını  ve bu uğurdaki mücadelesini   işliyor. Hakikatin sırrını ararken aşka erişip sır olanları anlatıyor. Umutlarını Fatiha’nın serinliğinde yeşertenleri ve dahi suskunluğunu  sonsuzluğun sahibine sunanların hikayesini anlatıyor. Aksaray’a Selam Olsun  diyen  1 Nisanda  gösterime  girecek olan filmi sabırsızlıkla bekliyoruz... Teşekkürler  REİS ,gülen yüzüne ve  azmine  ayakta  milyon kere   alkış…Seni anlatmaya  dört kelime  yetmez  ama  maalesef  sığmaz da  ..Sana  selam olsun…

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon