Pak, İstifa Mı Etti, Ettirildi Mi?

Dilek Gök

Ak Parti İl Teşkilatında kartlar yeniden karılıyor.

Ak Parti İl Teşkilatında Gençlik Kollarının ardından gelen Kadın Kolları Başkanı Hediye Pak'ın ani istifası gözleri yine parti teşkilatına çevirdi . Uzun zamandır  İl Teşkilatının sıkıntıları olduğu,  kendi içlerinde ciddi gruplaşmalar yaşadıkları  söylentileri görevinden hiçbir sebep yokken ani bir kararla  istifa eden İl  Kadın Kolları Başkanı Hediye Pak'ın istifasının ardından yeniden ayyuka çıktı. Teşkilat olarak dışarıda birliktelik görüntüsü vermeyi iyi başarsalar da,  teşkilat içinde yaşanan olumsuzlukları dışarıya sızdırmasalar da   partinin en başarılı kollarından olan  kadın kolları başkanının  istifa etmesi  farklı söylentileri de beraberinde getirdi.

 Haliyle siyasette başarılı olmuş, üstelik bu başarıyı gösteren ve teşkilat içinde ve teşkilattaki kadın üye ve yöneticiler tarafından sevilen bir ismin istifasının altında neler yattığı tartışılıyor. Hediye Pak, kamuoyunda kendi işlerinin yoğunluğunu ve ailesine yeterince vakit ayıramadığını gerekçe göstererek istifa ettiğini açıklasa da Pak'ın istifası kafalarda soru işareti bıraktı. Pak, gerçekten de ailevi nedenlerle mi istifa etti? yoksa ettirildi mi?

Pak'ın istifasının ardından  göreve getirilecek isimde merak konusu.

Tabi böylesi önemli bir görev de iyi ve sürekliliği olan bir isim düşünülmüştür elbet.

 Kimi söylentilere göre Hediye Pak'ın istifasının arkasında kadın Milletvekili İlknur İnceöz'ün olduğu, kimi söylentilere göre ise  parti çalışmalarına gerektiği zamanı ayıramaması nedeniyle bazı yöneticiler tarafından eleştirilmesinin  kendisinde yarattığı birikim..

Biraz daha abartacak olursak  'paralel yapı' ile mücadeleden uzak bir kişi olduğu için. Kamuoyunda tartışmalar ve değerlendirmeler bu yönde. Kapalı kapılar arkasında ne olduğunu bilmiyoruz.

Bakalım bundan sonraki süreçte neler olacak?

Teşkilatın başarısında en büyük paya sahip olan özellikle seçim süreçlerinde erkek partililerden  çok daha fazla çalışan ve etkili olan  il kadın kolları başkanlığına kim atanacak. Önümüzde ki süreçte Hediye Pak'ın kendi hür iradesiyle mi yoksa Pak'a sıcak bakmayan partililerin dayatmasıyla  mı  istifa ettiği  bu göreve yeni atanan isimle ortaya çıkmış olacak. Hep beraber göreceğiz...

Sevgiyle Kalın 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı