Kimler Yola Devam Edecek, Kimler Durakta İnecek

Dilek Gök

            Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı  Binali Yıldırım’ın genel başkan adayı olarak açıklanması tüm Türkiye’de olduğu gibi Aksaray’da da büyük sevince neden oldu.

 Ankara’da yapılan açıklama sonrasında Türkiye’deki tüm il teşkilatları basın toplantısı düzenledi. Aksaray’da da İl Teşkilatı topyekûn bir araya gelerek yeni dönemin heyecanını basın mensuplarıyla paylaştı.

Her seçimde partilerinin başarılı olabilmesi için çok mu çok çalışan ancak, parti içi muhalefetin çok sesli, gürültüsüz, patırtısız çetin kavgalarla siyaset yürüttüğü İl Teşkilatı’nda yeni dönemle birlikte hesaplar iyiden iyiye karıştı.

 Şimdi kimler yola devam edecek, kimler durakta inecek. Genel Merkez tüm hesapları değiştirdi. .

İl Başkanı’ndan başlayacak olursak, Aksaray’da il başkanlığı görevini yürütmüş isimler arasında belki de en sevilmeyen demeyelim de en çok eleştirilen isim kendisi.

 Bir türlü sevdiremedi kendisini.

 Gerekçe olarak da görev süresinin her günü boyunca hesap vermeyen, il başkanlığının kendisine yetmeyip başkalarının yetki alanlarına nüfuz etmeye çalıştığı ve halkın ne dediğine kulak vermekten uzak bir siyasetçi olduğunu    fısıldıyor fokur fokur kaynayan kazanlar. 

Merakla takip edilen başka bir isim ise Grup Başkanvekilimiz  İlknur İnceöz, kendisinin vekillik görevi boyunca Ruhi Açıkgöz ve Ali Rıza Alaboyun, beyefendilerle siyasi çekişmeleri  ve hesaplaşmalarının     il siyasetini  bugünkü mevcut yapıya  taşıdıkları konuşuluyor.  Sayın İnce öz’ün Grup Başkanvekilliği görevinden alınacağı kuvvetle muhtemel   görülüyor.Kendisinin gafları buna gerekçe gösteriliyor.

Belki bir bakanlık görevine getirilebilir diyenlerde var. Ama kendisi de sıkı takipte.  Özellikle Sayın Ali Rıza  Alaboyun’un  uzun vadede  siyasete geri dönmeyi planladığı  ve önümüzde ki yerel seçimlerde  belediye başkan aday adayı olacağı söylentileri hep olasılık ihtimalinde tutulduğu için.

Ve dahası.

Birde boş olarak bekleyen Kadın Kolları Başkanlığı var. Atanacak isim nedense herkesi enterese ediyor.

Geçici  seçim hükümeti  döneminde ilimizden  iki bakan çıktı  ancak, 11 yılı aşkın çalışkan ve başarılı bakanlık  görevinde bulunan Sayın Binali Yıldırım, bilmem kaç dönem memleketinde milletvekilliği yapmış vekillerimizden daha cana yakın sıcak ilişkilerde bulundu Aksaraylılar ile  ..

Bu  da gözden kaçırılmaması gereken ayrı bir ayrıntı, umarım ilimize  bir türlü gelemeyen tren  yolu Sayın Yıldırım’ın başbakanlığı döneminde ilimizden geçer. (İnşallah) 

Seçmen olarak temennimiz bu yönde.

Sevgiyle Kalın

 

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı