Kesin Aday Listeler Açıklanıyor…

Dilek Gök

 24 Haziran seçimleri yaklaşırken,  siyasi partilerin 27 inci dönem milletvekili kesin aday listelerinin açıklanmasını  merakla bekliyoruz.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) kesin aday listesini geçtiğimiz Cuma günü açıkladı. Ak Parti 21 Mayıs ta açıklayacak.. diğer  partilerin de kesin aday listelerini açıklaması artık an meselesi..

Erken seçim kararının ardından İttifaklar, cepheleşmeler, mutabakatlar, Cumhurbaşkanı adayı isim belirleme telaşesi, İl milletvekili aday adayı başvuruları vs derken çok yoğun bir siyasi tempoya şahit olduk bu süreçte..

Siyasi partiler stratejilerini belirledi ve bu stratejilerini gerçekleştirme yolunda kimler ile yola devam edeceklerini belirleyerek kesin aday listeleri ile sokaktaki seçmen vatandaşı ikna için  meydanlara inme safhasına  geldiler..

Aksaray' da Cumhurbaşkanı belli.. Görünen köy kılavuz istemez.. İlk turda da, olası bir ikinci turda da sandıktan çıkacak isim aynı.. Recep Tayyip Erdoğan..

Milletvekilliğine gelince..

Erken seçim kararının alınmasından itibaren siyasi partilerin gerek kendi içlerindeki hesaplaşmaları gerekse de diğer partiler ile kurduğu seçim ittifaklarının partili seçmenlerde oluşturduğu olumlu ve olumsuz etkilerini göz önüne alır ve Ak Parti seçmeninin geçmişte olduğu  gibi bu seçimde de liderlerinin gösterdiği şekilde birlik ve beraberlik içinde hareket edeceği savından yola çıkarsak 4 Milletvekilliği koltuğunun sandıktaki en güçlü adayının Ak Parti  olduğu aşikardır.

Kesin listelerini açıklayan partiler, aday ve parti politikası tanıtımı için halkın arasına girecek.. Asıl süreç de burada başlayacak.. Kararsız seçmen vatandaşın kafasındaki soru işaretlerini giderecek, hayal kırıklığına uğramış seçmenini ikna edecek, kırgın ve küskün seçmeninin gönlünü alacak, kendisinde karar kılmış seçmeni muhafaza edebilecek olan partiler, sandıktan zafer ile çıkacaktır.

Ancak; bu seçim sürecinde partiler çok farklı bir konsept  ile vatandaşın huzuruna çıkıyor. Alışılageldik izlenimlerde, varsayımlarda bulunmak çok zor. Kesin listeler açıklanana  kadar ki safahatlar parti içi ve partiler arası gerçekleşti. Sokaktaki vatandaş izledi sadece.. Şimdi alınan kararların, saptanan politikaların vatandaşa meydanlarda sokaklarda izahatı safhası..En önemli kısım da bu.. Belirlenen stratejinin, alınan kararların, hedeflenen sonucun gerçeğe dönüştürülmesi safhası..

Tüm siyasi aday adaylarının medeni cesareti toplumda erdem olarak algılanmaktadır. Seçim sonuçlarını herkes  belirleyecektir. Bu süreçte ülkemizin geleceği açısından dönüm noktası olan bir süreçte tüm adaylara başarılar dilerim.

Sevgiyle Kalın..

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı