TUZAK, HİLE VE OYUNLAR ZEKÂ’YI KULLANARAK KURGULANIR

Dilek Gök

Darbe girişiminin ardından temizlik operasyonu sürerken.

Bu süreçte derinlemesine araştırma ve operasyonları sürdüren Emniyet ve Yargı mensuplarının üzerlerinde ki baskı ve yoğun mesai yıpratıcı. Allah kolaylık versin.

Kararlı, dirençli, karın ağrısı olmayan herkes sizlerin dürüst rollerinde işin farkında.

Onca dosyayı incelemek kolay değil. Suçluların yanında araya karışmış masum insanlar olabilir. Ama soruşturmalar ilerledikçe, konu mahkemeler tarafından detaylandırıldıkça masum olanlar ortaya çıkacaktır. Öylede oluyor zaten.

Çakma masum ve mağdurlara gelince.

İpleri malum yapının ellerinde olan kanunsuz ve haksız yollarla elde ettiği mal-mülk-makam ve mevki uğruna FETÖ yapılanmasından kopmayan darbe girişimine direkt veya dolaylı destek veren zatların trajikomik savunmaları ise çocuklarını ileri sürmeleri.

17-25 Aralık ve MİT tırları olayına rağmen bu yapı ile ilişkisini ikazlar yapıldığı halde ısrarla devam ettirenlere “Kurunun yanında yaş da yanmasın” diye titiz bir çalışma yapılıyor. Yetkililer sadece ihbarlara bakarak iş yapmıyorlar. Kılı kırk yarıyorlar.

Ustaca yalan söyleyebilirsiniz, kendinizi çok iyi gizleyebilirsiniz ama başta hükümet-devlet - yargı ve güvenlik istihbarat birimleri olmak üzere milletçe bu yapının çökmesi kökünden kazınması için seferber olmuş durumdayız.

Bizi endişelendiren veya korkutan bir şey yok.

Tabi bu çarka asıl çomak, soruşturmalar üst düzey siyasilere ve en tepedekilere yönlendiği zaman sokulmuş olacak.

Şu anda yakalananlar buzdağının görünen yüzü, Kamu kuruluşlarından, TSK'dan Emniyetten, yargıdan binlerce kişi gözaltına alındı, tutuklandı.

Aslında oluşturulmaya çalışılan algı yönetimleriyle sosyal medya başta olmak üzere canımızın istediği siyasiyi gözaltına alıyor tutukluyoruz.

Genel ve yerel seçim dönemlerinde, cemaatlerle iş birliği yapabilmek için bir birleriyle yarışanlar ve bu yapıyla mücadele edenlerin yaptıkları ortada.

Fetöcü siyasetçilerin kimler olduğunu elbette merak ediyor bilmek istiyoruz. Bu konuda çıkan her dedikoduya kulak asmamız ve adı geçen her siyasiye şüpheyle bakmamız gayet doğal.

Ancak kendi çıkarları için algı yönetimi oluşturmaya çalışan bu kişilerin isimleri yargılanan Fetöcüler tarafından işaret edilirse ne olacak?

Siyasi kanatta kimse kendisinden emin olmasın.

Dolambaçlı yollardan böyle marifeti olan başlar, akıllı olmakla zeki olmak farklıdır. Zeka sonradan kazanılan, yani şeytandan alınan, akıl ise doğuştan Allah’tan verilen nimettir.

Tuzak, hile ve oyunlar zekâ’yı kullanarak kurgulanır. Oysa akıl kullanılarak da…

Siz bizden daha iyi biliyorsunuz hakikatleri.

Sevgiyle Kalın…

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı