Toplumun Yarısından Bir Fazlası Ne Diyorsa Bulacağın Doğru Odur

Dilek Gök

Ezber bozan gündemi hepimiz  can kulağıyla televizyondan takip ettik. Beklenmedik vakitte, beklenmedik işler karşısında umurumuz ne olmalı? Siyasi tercihimizi  belirlerken neyi baz alacağız.

Artık bir tane doğru var  ve onun görüşlerinin  çok az yanlış ihtimali olan büyük doğrular, diğerlerinin görüşleri ise çok az doğru ihtimali  barındıran kocaman yanlışlar.

Bu gün sadece Cumhurbaşkanı olmayan  Recep Tayyip Erdoğan'ı dünyada tek bir doğru olduğuna inanmış, doğrularıyla son derece mutlu , kendi görüşü haricinde hiçbir görüşü, fikri sorgulamadan her şey ilan eden (başbakan, parti lideri, belediye başkanı, vali vs.) bir kitle karşısında aksi yönde görüş bildirseniz de   muhalefet etseniz  de    kati suretle yanlış içindesiniz.

Aynı görüşte olmadığımız  insanlarla, hakarete uğramadan , hakaret etmeden , bağırmadan adam akıllı sohbet etmeyi bir türlü beceremiyoruz. Çünkü herkese göre  desteklediği siyasi görüşün her şeyi doğru, diğerlerinin yanlış. 

Toplumun yarısından bir fazlası ne diyorsa geri kalanlar da  ona uymak, ona uygun davranmak zorunda kalıyor. Malum tek başına düşüncelerini cesaretle paylaşamayınca, varlığını devam ettirmek adına bazen gönüllü bazen de farkında olmadan düşüncelerini toplumun düşüncelerine göre şekillendiriyorsun. Tabi bu tavizler hem uyum sağlamak adına hem de  farklı kazanımlar  söz konusu olduğu zamanlar da veriliyor.

O kadar inanmışız o kadar bağlanmışız ki oy verdiklerimizin bizim için yanlış bir iş yapmaları mümkün mü?  Sen gidip o kadar oy vermişsin,  sen yine fakirsin, sen yine eğitim, sağlık, vb. hizmetleri yeteri kadar alamıyorsun, yine bazı bazı açsın, faturalarını aksatıyorsun, bankalara borcun almış yürümüş... Bunun suçlusunun  siyasiler olması mümkün mü?

O kadar gönül vermiş, bağlanmış, dediklerine inanmışız  ve inandığımız şeyleri sorgulamaktan köşe bucak kaçıyorken şimdi bunları sorgulayarak boşa vakit kaybetmenin ne gereği var? Ne olmuş ne bitmiş yanlış yapılsa bile  mutlaka  bir sebebi vardır, altını deşmeye, sorular sormaya gerek yok.

Sorgula sorgula, yine bulacağın  doğru bu değil mi?

Sevgiyle Kalın

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı