Kadına Şiddete Gizli Destek Mi Var!...

Molla Harç

 Her Allah’ın günü kadına şiddet kadına şiddet der dururuz.

Yani bu kadar çok konuşuluyor da ne oluyor. Koskoca bir sıfır!..

Ya hu anlayamıyorum. Sokakta hayvanlara yapılan zulme o kadar kişi çıkıyor sokakları kaldırıyor.  O kadar çırpınıyorlar, yürüyorlar, haykırıyorlar, basın o kadar dile getiriyor…

Peki,insanlara, kadınlara yapılan şiddet karşısında özellikle de kadınlar neden bu kadar sönük kalıyorlar.

Tabii ki devlet burada birinci dereceden sorumlu.

Hem kadın olacaksın hem her gün bu zulmü, öldürülen kadınları göreceksin hem de bir kadın olarak hayvanlara gösterdiğin hassasiyeti kadın cinayetlerinde göstermeyeceksin. Bunu anlayan varsa lütfen bana da anlatsın.

Enteresan ülkeyiz diyoruz ya işte sebeplerinden birisi.

İnsanlar evlenirler bu ne kadar doğal ise boşanmaları da o kadar doğaldır. Bu yasalarla da kesin olarak belli edilmiştir.

Evet, kanunlar var, emniyet var savcılıklar var ama bu cinayetler neden bitmiyor anlamak mümkün değil.

Kadıncağız o kadar çok karakola gitmiş, o kadar suç duyurusunda bulunmuş, hayatım tehlike de diye feryat figan etmiş ama şikâyetçi olduğu kişi bulunamıyor diye hiçbir tespit yapılamamış.

Peki, siz bu kişileri bulamıyorsunuz da bu caniler (tabir caiz ise) bu eski eşlerinin her gün evlerini basıp ayrıca yanındakilerine bile daya attıracak cüreti ve zamanı nasıl buluyorlar.

Bizdeki kültür şu mu yani , “hele başına bir bela gelsin belki ölecek” illa ondan sonra tedbir alınacak, dayakçı, şiddet aşkı ile yanan tehditkâr eş gelecek ya dayak atacak evine baskın yaparak yada çekecek bir kurşunla vuracak, bir cana kıyacak ondan sonra mı müdahale edecek.

Ya hu kardeşim erkek gelecek kadının yüzüne karşı “ben evlendim , kız kaçırdım, onunla yaşıyorum vs..” diyecek. Kadını tahrik edecek. Ama bunlar hiç delil olarak bile söylenemeyecek.

Bütün bunları kadın yapsa acaba nasıl bakılır!...

E peki bizim kanunlar karşısında haklarımız eşit değil mi. Neden hep insanlar öldükten sonra işe önem veriliyor. Erkek her istediğini yapar ama kadına gelince o kadındır. Yaparsa erkek öldürür. Bu nasıl bir mantık ya hu!...

Ama bu işleri bu durumlara kadar getiren ki dersiniz. Şiddete uğramış kadın “altı yedi kere karakola gittim durumu izah ettim. Şikâyetlerdebulundum, hatta kimseler ilgilenmeyince taaa Cimer’e kadar durumu yazdım, ama şimdiye kadar şikâyetçi olduğum eski eşim hakkında hiçbir tedbir alınmadı, buraya annemin evine kadar geliyor, sen bana bir şey yapamazsın, istediğin karakola şikayetet, beni elinde tutacak polis daha bu şehre gelmedi, beni kimseler içeri atamaz “ diye etrafa korku saçıyor. Üstelik bu kişi uyuşturucu bağımlısı, bunu emniyette biliyor. Bilmiyorsa araştırsınlar. Etrafındakiler de bağımlı , ben bundan nasıl kurtulacağım…” diye feryat ederken acaba emniyetimiz hiç kendi üzerine alınıyor mu. Ne olacak acaba bu kişileri bu kadar maganda yapanların , bu hale gelmelerine sebep olanların durumları. Acaba kendi kardeşlerine , annelerine bu şekilde hayatları çekilmez hale getirilse kendilerine de bu kadar duyarsız kalabilecekler mi!...

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon