Zorluk Çıkaran Bankalar Yanıma Gel

Bankalar Kosgeb Müdürlüklerine Geliyor

Zorluk Çıkaran Bankalar Yanıma Gel

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü bankaların KOSGEB kredilerini vatandaşlara kullandırmakta zorluk çıkarması üzerine çözüm masaları kurulacağını söyledi. Özlü, "İl müdürlüklerinde bankalar masa kuracak. Bir sorun çıkarsa KOSGEB müdürümüz orada, banka yetkilisi orada anında konuyu çözeceğiz" diye konuştu.

 

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, KOBİ’lere kredi kullanmada çok fazla talip geldiğini belirterek, “Önümüzdeki hafta şöyle bir uygulamaya geçiyoruz. KOSGEB İl Müdürlükleri’nde, bankalara masa kurduracağız. Bir sorun çıkmazsa KOSGEB müdürümüz orada, banka yetkilisi orada anında konuyu çözeceğiz. Şimdi Kredi Garanti Fonu devreye giriyor. Küçük işletmelere Kredi Garanti Fonu yardımcı olacak. Bir de kefalet sistemini getireceğiz” dedi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Tekirdağ’da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102’nci yıldönümü nedeniyle düzenlenen törenlere katılıp, işadamları, sivil toplum örgütleri temsilcileriyle bir araya geldi.

İLGİLİ HABERBir kredi masalı...

’25 BİN DEDİK 250 BİN BAŞVURU GELDİ’

Bakanlığına bağlı KOSGEB aracılığıyla, esnafa ve KOBİ’lere önemli destek programları yürüttüklerini söyleyen Özlü, “Yaklaşık 15 bin KOBİ’ye kredi kullandırmayı planladık. Tabi çok fazla talep geldi. Biz 25 bin düşünmüştük. Yaklaşık 250 bin talep geldi. Bu 250 bin KOBİ’ye bir ay içerisinde bu krediyi kullandıramazdık. Ama dedik ki, kullanmayanlar mağdur olmasınlar. Onlara da 2017 yılının başında kullandıracağız dedik. Bu maksatla bir çalışma daha yaptık.

Daha önce başvuruda bulunup da kredi kullanmayanların listesi bizdeydi. Onların zaten listesi bizde vardı. Siz yine başvuruda bulunmayın dedik. 10 gün içerisinde yeni başvuranlarla beraber, yaklaşık 529 bin başvuru oldu. Bu başvuruları aldık ama bunları değerlendirmek gerekiyordu. Bu başvurular içerisinde bazı şirketler var ama hiçbir kaydı yok. Yine bazı işadamlarımız 4 şirketi var ve birden fazla başvuru yapmış. Bunları inceledik ve daha çok küçük KOBİ’lere kredi vermeyi düşündük.

HABER MERKEZİ

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon