Yüzde 50 Hibe Desteği Alan İşletmeye Ziyaret

Aksaray Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Projesi" kapsamında hibe desteği alacak olan işletmelere ziyarette bulundu.

Yüzde 50 Hibe Desteği Alan İşletmeye Ziyaret

 Ziyaret sırasında açıklama yapan Tarım ve Orman İl Müdürü Bülent Saklav, “Kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) yürütülmekte ve yatırımcılara yüzde 50 hibe desteği uygulanmaktadır. Bakanlığımız Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Hakkında Tebliğ (Tebliğ No: 2017/22) 12. Etap kapsamında yüzde 50  hibe desteğine hak kazanan yatırımcı Nalbantoğlu Zirai Aletler Tarım Makinaları ve Tarım Ürünleri Ltd. Şti'ye ait Kutlu Köy sınırları içinde bulunan 8 bin ton kapasitesi bulunan çelik silo, hibe desteği almaya hak kazandı” dedi.

Hububata Katkı Sağlayacak

İl Müdürü Saklav, yatırımcıyla sohbet ederek taleplerini dinledi. Yapılan tesislerin ilimiz için en önemli istihdam ve gelir kaynağı olan hububat üretimine katkı sağlayacağını belirten İl Müdürümüz ne kadar çok müracaat olursa İlimize daha fazla yatırım gelecektir. Bu projelerin başta yatırımcılarımız olmak üzere ilimize hayırlı olmasını, bol ve bereketli kazanç sağlamasını diliyorum" dedi.

Haber: Dilek Eyüboğlu

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon