Yıldız "Önemimiz Anlaşıldı"

Aksaray Veteriner Hekimler Odası Başkanı Önder Yıldız son dönemde gündeme gelen şarbon vakaları nedeniyle veteriner hekimlerin görevlerinin öneminin yeniden anlaşıldığını belirterek Bakanlık bünyesinde bir teşkilatlanma ile hastalıklarla mücadelede önemli bir yol kat edilebileceğini ifade etti. Önder yaptığı yazılı açıklamada "Son günlerde İstanbul, Ankara ve yurdumuzun çeşitli illerinde yaşanan Antrax ( Şarbon ) hastalığı ile ilgili gelişmelerin sonucunda Veteriner Hekimlik hizmetlerinin önemi ve değeri toplum tarafından bir kez daha anlaşılmıştır.

Yıldız

 Toplum tarafından önemi - değeri yeniden hatırlanan Veteriner Hekimliğin en büyük sorunlarından biri Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde güçlü ve yetkili Veteriner Hekimlik teşkilatının bulunmamasıdır.

Şayet;  hayvan hastalıkları ile mücadelede etkin bir yapı ve  hayvansal gıdaların üretiminin-denetiminin doğru bir şekilde yapılması isteniyor ise,  İnsan sağlığı ve yaşamına değer veriliyorsa Veteriner Hekimlik teşkilatının hem Bakanlık nezdinde hem de taşra teşkilatlarında güçlendirilmesi ve yetkilendirilmesi gereklidir" dedi.

En az genel müdürlük düzeyinde temsile ihtiyaç duyulduğunu belirten Önder "Talebimiz, Veteriner Hekimlik teşkilatının en az genel müdürlük düzeyinde temsil edilmesi , taşrada da il tarım müdürlükleri bünyesinde şube şeklinde değil ayrı ve yetkili birimler kurularak temsil edilmesi, yıpranma payı başta olmak üzere özlük haklarımızın da iyileştirilmesidir" ifadelerini kullandı.Haber: Dilek Eyüboğlu

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon