Yaşlı Biçerdöverleri Tarlanıza Sokmayın

Ekini Modern Biçerdöverlerle Hasat Edin

Yaşlı Biçerdöverleri Tarlanıza Sokmayın

          Hasat zamanının başlamasıyla çiftçileri uyaran Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, çiftçilerin ekinlerini modern biçerdöverler hasat ettirmesinin çok önemli olduğunu  söyledi.

Ekinini 20 yaşındaki biçerdöver ile hasat eden çiftçinin tane kaybına uğrayacağını ifade eden Başkan Koçak çiftçinin mümkün mertebe ekini daha tabandan biçebilecek biçerdöverlerle hasat etmesi gerektiğini vurguladı. Başkan Koçak, modern cihazlarla yapılan hasatta tane kaybının azalmasının yem içinde önemli olduğunu kaydetti.

"Anız yakmak zararlı"

Başkan Koçak. Çiftçileri anız yakma konusunda da uyardı. Anız yakmanın yanlış bir işlem olduğundan söz eden Koçak, anız yakımı esnasında zararlı ve yabancı otlarla birlikte faydalı organizmalarında öldüğünü, bunun da uzun vadede ciddi bir sorun manasına geldiğini kaydetti.

Hasat döneminde olunması nedeniyle Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) hususuna da değinen Koçak, “Çiftçilerimiz mutlaka hasat döneminde ürün teslimi aşamasında sorun yaşamamak için ÇKS güncellemelerini yaptırsınlar” dedi. Koçak, hasat döneminin bereketli geçmesi dileğinde de bulundu. Özel Haber: Ziya Koçak

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X