Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Yarışmaları Başladı

Aksaray'da Düzenlenen Organizasyona, 30 Ülkeden Yaklaşık 130 Sporcu Katılıyor

Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Yarışmaları Başladı

   Aksaray Valiliği ve Aksaray Belediyesinin katkılarıyla ilimizde düzenlenen 2018 Yamaç Paraşütü Dünya Kupası Mesafe Yarışmaları, 15 Temmuz Milli İrade Meydanında Protokol ve çok sayıda davetlinin katılımıyla başladı Yamaç paraşütü Dünya Şampiyonası yarışmalarının açılış kokteyline Vali Aykut Pekmez Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu Ramazan Kaşlı Ayhan Erel 26. Dönem Milletvekili Mustafa Serdengeçti. Siyasi parti il başkanları STK Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Organizasyon sorumlusu ve Hava Sporları Aksaray İl Temsilcisi Abdullah Kahraman, açılışta yaptığı konuşmada. Aksaray Hasandağı'nda gerçekleştirilen yarışmaların ilk gününde antrenman uçuşlarının yapıldığını söyledi. Karaman, 30 ülkeden yaklaşık 130 sporcunun katıldığı organizasyonun 15 Eylül'de sona ereceğini aktardı.

Karaman “Bu organizasyonun ilimizde yapılması konusunda bizlere her türlü deştiği veren Başta ilimiz Valisi Aykut Pekmeze Belediye Başkanımız Halk Şahin Yazgıya ve 26. Dönem Milletvekilimiz Mustafa serdengeçtiye sponsorlarımız ve emeği geçen herkse teşekkür ederim onların öz verili destekleri bu güzel organizasyonu ilimizde yapmamıza vesile olmuştur emekleri çok büyüktür dedi”.

Aksaray tarihinde bir ilki gerçekleştirdiklerini anlatan Kahraman, "Aksaray'ı dünyaya tanıtmak istiyoruz. Aksaray denilince herkesin aklına yamaç paraşütünün gelmesini istiyoruz. Organizasyonu çok güzel bir şekilde tamamlayacağız. Yarışmalar 7 gün sürecek." diye konuştu.

 

“Hasandağı Etekleri Dünyanın Sayılı Pistlerinden”

 

"Özellikle Aksaray Valiliğimiz, belediyemiz ve valiliğimize bağlı kurumların desteğiyle bu organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Daha önceki yıllarda da bu organizasyonun altyapısı sayılabilecek nitelikte etkinlikleri Hasandağı'nda yaptık. Aksaray Hasandağı bölgesinde yer alan yamaç paraşütü pisti 2014 yılında oluşturuldu. Bu pist Türkiye'nin en iyi pistlerinden birisi. En iyi rüzgarı alan ve kalkışlar için en uygun zemine sahip. Bu bölgeden kalkan pilotlar çevre illere uçuş yapabiliyorlar. Uzun mesafe uçuşları için Hasandağı vazgeçilmez bir nokta oldu." Haber Harun ATALAY

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon