Voleybol’dan Futbol’a Başarı Öyküsü

Kadınlar Futbol 3.Lig temsilcimiz Aksaray Hasandağı Spor’un başarılı futbolcusu ve kaptanı Meltem Solaker’in başarılı spor hayatı göz dolduruyor.

Voleybol’dan Futbol’a Başarı Öyküsü

 Küçük yaşlarda voleybol ile spor hayatına başlayan ve kısa sürede voleybolda başarı gösteren kaptan Solaker’in başarı dolu hayat hikâyesi göz dolduruyor. Okul sporları bünyesinde yapılan voleybol müsabakalara katılarak küçük yaşta ilk kez spora başlayan kaptan Solaker zirve yolunda iken 2014 yılında futbolla tanıştı. Okul sporları bünyesinde o dönemlerde bayan futbol teşvikleri yoğun olarak yurt genelinde ivme kazanıyordu. Kaptan Solaker, okulunda gösterdiği başarıyla birlikte futbolda kendine güvenmeye başladı.

Kısa sürede futbolda yıldızını parlatan Meltem Solaker, Aksaray Hasandağı Spor Kulübü ile tanıştı. Temsilcimiz Aksaray Hasandağı Spor’da kısa sürede kadroyla uyum sağlayan Solaker, aile olarak gördüğü takımında başarılara imzasını atarak takım kaptanı oldu. Kaptan Meltem Solaker şuan takımında savunmanın en kuvvetli isimlerinden oldu. Kanatsız melek gibi iyilik ve güler yüzle hem takım arkadaşlarına hem de rakip oyunculara saygılı olan Meltem Solaker bu sezon şampiyonluğun gelmesi için büyük emek sarf ediyor. Haber: Yavuz Akkan

banner487

banner487