“Vergi İndirimleri Ekonomiye Can Suyu Olacak”

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, yılsonuna kadar 6 başlıkta konuttan beyaz eşyaya, mobilyadan otomotive Katma Değer Vergisi (KDV) ve Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimlerinde atılan adımın ekonomiyi canlandıracağına dikkat çekti.

 “Vergi İndirimleri Ekonomiye Can Suyu Olacak”

Uzun zamandır talep edilen vergide indirim müjdesini Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın verdiğini belirten Başkan Altınsoy, “Bu vergi indirimleri ekonomiye can suyu olacak. Ekonomideki çarklar yeniden dönecek, herkes ekonomik daralma beklerken vergi indirimleri büyümeye katkı sağlayacak. En önemlisi bu indirimler net indirim olarak fiyatlara yansıyacak” dedi.

"Enflasyon Düşecek"

Söz konusu indirimler ile yükselen enflasyonun ciddi oranda düşeceğine dikkat çeken Başkan Altınsoy, “Bu vergi indirimleri başta mobilya, beyaz eşya olmak üzere tüm sektörlere dolaylı olarak canlılık oluşturacak. Otomotivdeki durgunluk ise vergi indirimi ile sektörde büyük bir canlılık sağlayacak. En önemlisi vergi indirimleri vergi gelirlerini azaltmayacak tam tersine artıracak. Satılmayan malın vergisi olmadığı için ekonomi canlandıkça vergi gelirleri de artacak. İndirimin yapıldığı sektörlerde üretimin hızla artmasını bekliyoruz. Dolayısıyla vergi indirimleri işsizliğin azaltılmasına da büyük katkı sağlayacak” diye konuştu.

"Yılsonuna Kadar Devam Edecek"

Yılsonuna kadar vergi indirimi uygulamasının gerçekleşeceği sektörleri açıklayan Başkan Altınsoy, “Mobilya sektöründe KDV oranı yüzde 18’den 8’e inecek. Beyaz eşyada uygulanan ÖTV oranı yılsonuna kadar sıfıra inecek. 1600 cc altı motorlu araçlarda var olan ÖTV uygulamasında 15’er puan indirim yapılacak. Ticari araçlarda KDV oranları yüzde 18’den yüzde 1’e inecek. Konut satışlarında yüzde 18’den 8’e yapılan KDV indirimi yılsonuna kadar devam edecek. Tapu harçlarının yüzde 4’ten 3’e indirilmesi uygulaması yılsonuna kadar devam edecek” açıklamasında bulundu.AK Parti Basın

 

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon