Haber Detayı
07 Eylül 2017 - Perşembe 15:29 Bu haber 1964 kez okundu
 
Vatandaşlıktan Çıkarılacak 130 Kişi Arasında Aksaraylı Da Var
Yurt dışında bulunan 130 FETÖ üyesi için 3 ay içerisinde Türkiye’ye dönün çağrısı doldu. Aksaraylı bir kişinin de bulunduğu 130 kişi hakkında Bakanlar Kurulu karar alması durumunda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkarılacak.
AKSARAY Haberi
Vatandaşlıktan Çıkarılacak 130 Kişi Arasında Aksaraylı Da Var

 Bakanlar Kurulu’nda Değerlendirilecek

Aralarında FETÖ elebaşı Fethullah Gülen, HDP’li iki milletvekilinin ve Aksaraylı H.D’nin de bulunduğu 130 kişi hakkında hakkındaki “Yurda dön” çağrısında süre doldu. Bu kişilerin vatandaşlıktan çıkarılmaları konusunda haklarında Bakanlar Kurulu kararı ile işlem yapılabilecek. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Hainlerin bu onurlu, şerefli vatandaşlıktan çıkarılması elbette gözden geçirilecektir. Ama bu konularla ilgili durumlar Bakanlar Kurulu'nda değerlendirilir ve Hükümet Sözcümüz tarafından açıklanır” dedi.

 

Yurda Dön Çağrısı Yapılmıştı

Yurt dışında bulunan 130 FETÖ firarisi için tanınan 3 aylık süre doldu. Bu kişiler, Bakanlar Kurulu'nun karar alması durumunda, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkarılacak. 5 Haziran tarihli Resmi Gazete’de, 130 kişi için yurda dön çağrısı yapılmıştı. Haber: Ziya Koçak

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vatandaşlıktan, Çıkarılacak, 130, Kişi, Arasında, Aksaraylı, Da, Var,
Yorumlar
Haber Yazılımı