Unutmadık Unutmayacağız Hocam

Aksaray futboluna yıllarca emek veren ve Aksarayspor’un önce kaleciğini, kaptanlığını sonra da kaleci antrenörlüğünü yapan Abdullah Arslan vefatının 4.yılında da unutulmadı.

Unutmadık Unutmayacağız Hocam

 Aksaray futbolunu yasa boğan acı olayın üzerinden tam 4 yıl geçti. 30 Ocak 2014 yılında evinde kalp krizi geçiren Abdullah hoca 45 yaşında hayata gözlerini yumdu. Fakat Aksaraylı sporseverler ne ansızın gidişine ne de yokluğuna alışamadı. Yıllar önce Aksarayspor formasıyla kalecilik yaptığında tanımıştı. Başarısıyla dönemin teknik heyeti tarafından takım kaptanı olan Abdullah Arslan gönüllere “Büyük Kaptan” ismiyle kazınmıştı. Futbola farklı takımlarda son veren Abdullah Arslan tam 10 yıl sonra tekrar Aksarayspor forması giymiş, bu seferde kaleci antrenörlüğü yapmıştı. Her sporsever o dönemin teknik direktörü Sinan Bayraktar ile Aksaray’a dönmesinden dolayı çok mutluydu. Herkes büyük kaptana “Abdullah Hoca” demişti.

Yıl 2014 Son Kez Gitti Geri Dönmedi

Spor TOTO 3.Lig 2.Grupta mücadele eden 68 Yeni Aksarayspor’un Çıksalın Spor ile yapacağı maç öncesi son antrenmana Abdullah hoca katılmamıştı. Merakla evine giden o dönemin kulüp müdürü Koray Örs, kilitsiz kapıyı açarak, Abdullah Arslan’ın cansız bedenine ulaştı.

Eve gelen sağlık görevlileri, kriz geçirdiği sanılan Abdullah Arslan'ın duran kalbini masaj yaparak çalıştırmayı denedi. Müdahale sonuçsuz kalınca Arslan hastaneye kaldırıldı. Burada da tüm çabalara karşın duran kalbi çalıştırılamayan Arslan kurtarılamadı. Arslan'ın kesin ölüm nedeninin yapılacak olan otopsinin ardından netlik kazanacağını belirtilmişti. Abdullah hoca Aksaray’dan bir kez daha gitmişti. Fakat bir daha dönmedi.

Adına Tezahüratlar Söylendi Pankartlar Açıldı

Spor TOTO Bölgesel Amatör Ligi temsilcimiz Aksaray Belediyespor ve Aksaray futbolunun savunucu ismi 68 Gençlik, Abdullah Arslan’ı unutmadı, unutturmadı. Adına, “Abdullah Hoca Ölmedi Yüreğimizde Yaşıyor” tezahüratı yapan taraftarlar o dönemde pankartlar asmış yasa bürünmüştü. Şimdi ise yas tekrar karabulut gibi Aksaray’ı sardı. Sosyal medya sayfaları ve kişisel hesaplarda Abdullah Arslan’ın adı yaşatıldı.

Başın Sağ Olsun Aksaray

Anadolu Ekspres Gazetesi Spor Servisi olarak bizler de bir kez daha Arslan ailesi, 68 Gençlik, Aksaray futbolu ve sporseverlere başsağlığı diliyoruz. Allah Abdullah Arslan’ın mekânını cennet eylesin. Unutmadık, Unutmayacağız. Haber: Yavuz Akkan

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X