Uluslararası Tarım Fuarı Hayırlı Olsun

Aksaray Uluslararası Fuara Ev Sahibi Olacak

Uluslararası Tarım Fuarı Hayırlı Olsun

 Aksaray Ziraat Odası Başkanlığı tarafından 5. Tarım Fuarı Değerlendirme Toplantısı özel bir tesisin toplantı salonunda yapıldı. Özel bir otelin toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Belediye Başkan Yardımcıları, Oda ve Borsa Başkanları, STK Temsilcileri ile Fuara katılım sağlayan firmaların temsilcileri katıldı. Aksaray’da bu yıl 28 Şubat ile 5 Mart tarihleri arasında 5.si düzenlenecek olan Tarım Fuarı’nın Uluslararası olarak gerçekleştirileceği belirtildi. Toplantıya ev sahipliği yapan Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak toplantıya katılanlara teşekkür ederek, gururlu bir gün olduğunu söyledi. Beşincisini düzenleyecekleri tarım fuarından bahsederken, bölgenin en iyi fuarı olduğunu belirten Koçak, Uluslararası değer kazandığını dile getirdi. Konya fuarından sonra Aksaray tarım fuarı uluslararası tarım fuarı olduğunu söyleyen ve Aksaray için iyi bir fırsat olduğunu açıklayan Koçak, “Fuarlarla ilgilenen insanların Aksaray’ın adını duyacak. 2014 yılında 48 katılımcı firmamız 25 bin ziyaretçimiz vardı.  2018 yılında ise hedefimiz 150 firma ve 160 bin ziyaretçi olarak belirlendi. Fuarımıza yoğun katılım bekliyoruz. Aksaray için, tanıtımı ve gelişimi için verimli bir etkinlik olacaktır” dedi.

Vali ve Başkan’dan Fuara Anlamlı Destek

Aksaray Valisi Aykut Pekmez, Aksaray’ın tarım konusunda önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi. Aksaray’ın geliştiği söyledi. Bu yıl beşincisi düzenlenen tarım fuarının uluslararası olduğunu belirtti. Emeği geçen herkese teşekkür etti. Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ise, toplantıya katılanlara teşekkür ederken, bu işe başlarken marka şehir olacaklarından bahsetti.  Başkan Yazgı, “Şehir artık kabuğunu kırdı ve ulusal anlamda yapılacak her şeyde her noktada görüldü. Bu işe emek veren gönül veren böyle bir projeyi gerçekleştirenlere teşekkür ederim. Şehrin gelişmesi büyümesi kalkınması için bunların önemli bir çalışmadır” dedi. Başkan Yazgı çalışmaların tek başlarına değil hep beraber yapılması gerektiğini söyledi.

Aksaray’a Yeni Fuar Alanı Şart Oldu

Amaçlarının Aksaray’ı güzel bir noktaya getirmek hem de herkesi mutlu eden çalışamaya imza atmak olduğunu söyleyen Başkan Yazgı, “Fuara katılımların her sene gittikçe arttığını görüyoruz. Aksaray’ da bir fuar alanına ihtiyacın olduğunu da bu yıl görmeye başladık.

Uluslararası anlamda bir fuar olduğunu katılımcıların 150’yi geçeceğini söylediğinizde bunun artık şart olduğunu benimsedik. Şehrimizde ne yapılırsa azdır. Böyle bir toplantı yapıldığı için teşekkür ederim” diye konuştu. Haber: Yavuz Akkan

banner487

banner487