Türkiye Sağlıkta Avrupa’yı Geçti

AK Parti Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti, Türkiye’nin, Avrupa’daki sağlık hizmetlerinin çok daha önüne geçtiğini söyledi.

Türkiye Sağlıkta Avrupa’yı Geçti

 TBMM Genel Kurulunda söz alan AK Parti Aksaray Milletvekili Mustafa Serdengeçti, AK Parti hükümetlerinin sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduğunu vurguladı. 30 yıldır yıldır sağlık camiasının içerisinde bir hekim olarak hekimlerin sorunlarının ve çalışma şartlarının nereden nereye geldiğini çok iyi gözlemleyen birisi olduğuna dikkat çeken Serdengeçti şunları kaydetti: “16 yıllık AK Parti iktidarı zamanında sağlık çalışanlarının çalışma şartları daha güzel hale gelmiştir.

Sağlık çalışanları, hastane sayımız, yatak sayımız önceki yılların yaklaşık 3 katı seviyesine gelmiştir; maaşlarımız ve özlük haklarımız daha fazla artmıştır.

16 yıl önce yurt dışında çalışan hemşehrilerimizin Türkiye’ye geldiklerinde övünerek anlattıkları Avrupa’daki sağlık hizmetlerinin çok daha önüne geçmiş bulunmaktayız. Şimdi o gelişmiş Avrupa ülkelerinden daha yüksek teknolojiyi, daha güzel tanı ve tedavileri hızlı ve kolay bir şekilde elde eden bir ülkemiz var. O ülkenin insanlarının da tedavi amaçlı Türkiye'ye geldiklerinin farkındayız ve bunlara da şahitlik ediyoruz.”  Genel Kurulda, grup önerilerinin ardından, Vergi Kanunları ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına ilişkin “torba kanun”un görüşmelerine geçildi. Haber Merkezi

 

banner487

banner487