“Türkiye’nin En Büyük Sanayi Projesi Aksaray’da’’

Milletvekili İlknur İnceöz, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Belediye Meclis Üyeleri ve AK Parti Teşkilatı, Aksaray Belediyesi ile TOKİ iş birliğinde yapılan, istihdam başta olmak üzere bölgesel gelişmeye katkı sağlayacak 375 Milyon TL’lik Yeni Sanayi Sitesi projesi inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

“Türkiye’nin En Büyük Sanayi Projesi Aksaray’da’’

 Aksaray’da sanayi esnaflarının ve vatandaşların uzun yıllardır beklediği yeni sanayi sitesi için göreve geldiği ilk günden bugüne kadar geçen süre içerisinde sanayi esnafları ve oda başkanları ile birlikte görüşmeler yaparak çalışmalara başlayan Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Yeni Sanayi Sitesinin yapımını Toplu Konut İdaresine onaylanmasını sağlamıştı. Ocak ayı içerisinde ihalesi yapılan 375 Milyon lira ihale bedeline sahip Aksaray Sanayi Sitesi projesi Türkiye’de örnek projeler arasına girdi.

“En Büyük Proje”

Başkan Yazgı, “TOKİ’nin tek seferde Türkiye’de yaptığı en büyük proje olma özelliğini koruyan Aksaray Yeni Sanayi Sitesi kentsel dönüşüm projesi 1620 dükkân ve işyerinden oluşuyor. Aksaray’da sanayi esnafına kira öder gibi dükkân sahibi olma imkânı sunuyoruz. Milletvekilimiz İlknur İnceöz, Belediye Meclis üyelerimiz ve Teşkilatımızla birlikte yeni sanayi projesinin inşaat çalışmalarını yerinde inceledik” dedi.

“Dev Yatırım”

Milletvekili İnceöz, “Belediye Başkanımız göreve geldiği ilk günden itibaren mevcutta olan sanayinin taşınması için çalışmalarına başladı. Bizlerde taşınması için elimizden gelen gayreti gösterdik ve nihayet bir sonuç alarak 375 Milyonluk dev yatırım olan Yeni Sanayi Projemizi Aksaray’ımıza kazandırdık. Yapılan çalışmaları yerinde görmek amacıyla yeni sanayinin yapılacağı alana geldik. İnşaatın hangi aşamada olduğunu gördük. Şantiye şefinden bilgiler aldık. Yaptığımız incelemelerde bulunduk. Yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Belediye Başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Belediye Basın

 

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon