Türkiye-Azerbaycan İlişkileri Kardeşlik Ve Stratejik Ortaklık Uluslararası Sempozyumu Yarın Ankara’da Düzenlenecek

Azerbaycan-Türkiye İlişkileri Ankara’da Değerlendirilecek

Türkiye-Azerbaycan İlişkileri Kardeşlik Ve Stratejik Ortaklık Uluslararası Sempozyumu Yarın Ankara’da Düzenlenecek

 

Uluslararası Türkiye- Azarbeycan Sempozyumu Yarın Başlıyor

Ankara Pursaklar Belediye Başkanlığı ve Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (Eko Avrasya)  tarafından ortaklaşa düzenlenen, iki ülke ilişkilerinin her yönüyle tartışılıp, konuşulacağı ve gelecek stratejilerinin belirleneceği  "Türkiye-Azerbaycan İlişkileri Kardeşlik ve Stratejik Ortaklık’’ başlıklı uluslararası sempozyum 24 Mayıs 2017 tarihinde Ankara’da başlıyor. 

Sempozyum’da; ’Türkiye-Azerbaycan İlişkilerinin Stratejik Önemi’, ’Türkiye-Azerbaycan İlişkilerinde Geleceğe Yönelik Perspektifler’ ve ’Türkiye-Azerbaycan İlişkilerinde Enerjinin Rolü’ başlıkları ele alınacak.  Türkiye’den ve Azerbaycan’dan akademisyenlerin ve siyasilerin davet edildiği programı yabancı misyon şeflerinin de izlemesi bekleniyor.

Türkiye’nin önemli sivil toplum kuruluşlarından birisi olan Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya) Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Eren, "Türkiye ve Azerbaycan arasındaki karşılıklı ilişkiler derin tarihî köklere dayanmaktadır. Ortak soy, dil, inanç, kültür ve tarih bu iki cumhuriyeti birbirine yaklaştırmada önemli yer tutmaktadır. Ayrıca Türkiye ile Azerbaycan arasında siyasi, ekonomik, kültürel ve akademik faaliyetler gibi çeşitli alanlardaki işbirliği, günümüzde uluslararası düzeydeki en iyi dostluk ve kardeşlik örneklerinden birisini oluşturmaktadır.

Bizler de bu kardeşliğe katkı sağlamak amacıyla bu sempozyumu gerçekleştireceğiz’’ dedi. Ankara Pursaklar da The Ankara Hotel, Ankara Tren Garı' nda  saat: 10.30 başlayacak olan sempozyuma Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekilleri  Ganira Paşayeva, Prof. Dr. Elman Nasirov ve Hikmet Babaoğlu'nun yanı sıra TBMM Milletvekilleri Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Prof. Dr. Talip Küçükcan ve Celalettin Güvenç'de katılacak. Haber: Dilek Eyüboğlu

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon