Türk Polis Teşkilatı 173 Yaşında

Polis Teşkilatının Gurur Günü

Türk Polis Teşkilatı 173 Yaşında

 Polis Teşkilatı 173 Yılı Onur Ve Gururla Geride Bıraktı

Aksaray’da Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş Yıl Dönümünde konuşan Aksaray İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, “Teşkilatımız, devletine, vatanına ve milletine hizmet yolunda 173 yıllık şerefli bir maziyi geride bırakmıştır” dedi.

15 Temmuz Milli İrade Meydanı’nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene Vali Aykut Pekmez, Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ, Şehit Önder Güzel Polis Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Turgay, STK başkanları, daire müdürleri ve emniyet mensubu katıldı. İl Emniyet Müdürlüğü ve Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Atatürk anıtına çelenk bırakılmasının ardından POMEM Müdürü Niyazi Turgay yaptığı konuşmada “Demokratik hukuk devletinin ve Cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis Teşkilatının 173. Kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz” dedi.

Önder Güzel’ler Yetiştirmeye De Devam Edeceğiz

Amaçlarının ülkenin milli ve manevi değerlerine bağlı, zihni hür, alnı açık, başı dik bilinçli polisler yetiştirmek olduğunu vurgulayan POMEM Müdürü Turgay, “Emniyet teşkilatı kuruluşundan bugüne kadar vatan ve milletin bölünmez bütünlüğünü, halkımızın huzur ve güvenini can ve mal emniyetini sağlamak üzere insan hak ve özgürlüklerini korumak için büyük bir özveriyle çalışmaktadır. Sadece Türkiye sınırları içerisinde değil sınır ötesi operasyonlarla da dünyada saygın yerini almış olmanın haklı gururunu taşmaktadır.

Şehit Önder Güzel Polis Mesleki Eğitim Merkezi olarak vatan ve millete hizmet aşkıyla Türkiye  Cumhuriyeti Devletine karşı görev sorumluluklarını bilen toplum yararını kişisel menfaatinin üstünde tutan ilmi, mesleki ve beceriye sahip polis olmanın şerefe ve gururunu taşıyan, görevi esnasında karşılaşacağı sorunları hukuk devleti ilkelerine göre çözebilme kabiliyetiyle gelişmiş, dünya standartlarına uygun başarılı görevler yapabilme yeteneğine sahip polis memurları yetiştirmeye çalışıyoruz. Amacımız ülkemizin milli ve manevi değerlerimize bağlı, zihni hür, alnı açık, başı dik bilinçli polisler yetiştirmektir. Bu bağlamda açıldığımız 1995 yılından bugüne kadar 10 bin 316 öğrenci mezun vermiş olup şuan eğitimlerine devam eden 835 aday polis memurunu yetiştirmek suretiyle de 11 bin 150 polis memurunu buradan yetiştirmiş olacağız. Dost ile düşman bilinmelidir ki Emniyet Teşkilatına Şehit Önder Güzel’ler yetiştiriyoruz. Dosta güven düşmana korku veren Önder Güzel’ler yetiştirmeye de devam edeceğiz” dedi.

Polis Milletin Huzur Ve Güven Kaynağı

Emniyet teşkilatının 173 yılık şerefli bir maziyi geride bıraktığını belirten Aksaray İl Emniyet Müdürü Ali Karabağ ise, “Hukukun üstünlüğünü, insan haklarına saygıyı ve demokratik toplum düzenin devamını kendine ilke edinen, anayasaya ve yasalara sadakatla gece gündüz fedakârca görev yapan teşkilatımız halkımızın güvenle sığındığı bir şefkat kapısıdır. Toplumda huzur ve güven ortamının sağlanması, kamu düzeninin korunması, önleyici tedbirlerin alınması ve faillerin adalete teslim edilmesi gibi hayati öneme haiz görevleri yerine getiren Türk Polis Teşkilatı tecrübesiyle hizmet kalitesini her geçen yıl artırmaktadır. Her türlü suç ve suçla mücadele edebilmek için yeni teknolojilerin takibine büyük önem veren emniyet teşkilatımız, yurt içinde değil yurt dışında da onur verici başarılara imza atmaktadır. Büyük fedakârlık, sabır, cesaret ve kahramanlıkla aziz milletimizin barış ve emniyet içerisinde yaşaması için üstün bir vazife anlayışı ile hizmet veren emniyet teşkilatı terörle ve örgütlü suçlularla yürüttüğü mücadelenin yanı sıra suçun önlenmesi, olayların aydınlatılması ve faillerin yakalanmasındaki üstün başarılarıyla halkımızın güven ve takdirlerine mazhar olmuştur. 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünü engelleyen en önemli unsurlardan birisi polis teşkilatı olmuştur. Kurulduğu günden bugüne kadar vatan savunmasında yerini alan teşkilatımızın mensupları ay yıldızlı bayrağımızın özgürce dalgalanabilmesi için geçmişte olduğu gibi bugünde ‘Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı’ operasyonları kapsamında kahraman Mehmetçiklerimizle birlikte omuz omuza onurlu bir mücadele vermektedir. Türk Milletinin kahraman evlatları tarih boyunca nasıl beklenen olmuşlarsa bugünde Suriye’de, Arakan’da zulüm olan her yerde mazlumlar tarafından beklenen kurtarıcılar olmuştur. Türk Polis Teşkilatı milletimizin huzur ve güven kaynağı olmaya devam edecektir” diye konuştu. Konuşmaların ardından şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere, Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı birimlerde üstün gayret göstererek yılın başarılı görülen polislerine, üstün yeteneğiyle ülke genelinde derece yapan polis memuruna protokol üyeleri tarafından hediyeler verilerek tebrik edildi. Halkın emniyet teşkilatına alkışlarla destek verdiği tören geçişinin sonunda narkotik köpeği daha önceden polis aracının motor kısmına saklanan uyuşturucu maddeyi kısa sürede bularak hünerini gösterdi. Sonrasında ise Şehitlikte terörle mücadelede şehit olan asker ve polisler için Kuran-ı Kerim okunarak dua edildi. Daha sonra polisler tarafından şehitler için saygı atışı yapıldı. Protokol üyeleri şehitlerin kabirlerini tek tek ziyaret ederek, karanfil bıraktı. Şehit ailelerinin de katıldığı anma programında duygulu anlar yaşandı. Haber: Ziya Koçak

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X