Türk Askerimizin Her Zaman Yanındayız

68 Aksaray Görme Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü ile Taşpınar Orta Okulu Öğretmen ve öğrencilerden TSK Güçlendirme Vakfına ve Mehmetçiklere ortaklaşa anlamlı ortak bir bağış kampanyası düzenlediler.

Türk Askerimizin Her Zaman Yanındayız

 68 Aksaray Görme Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Yusuf ÇITAK yaptığı açıklamada "Aksaray Görme Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü olarak Taşpınar Orta Okulu öğretmenleri ile ortaklaşa olarak bir kampanya düzenledik. Bu kampanyanın amacı güzel ülkemizin huzur ve güvenliği için Afrin’de kahramanlık destanı yazan şanlı Türk Askerinin her zaman yanında olduğumuzu özellikle her şeyden önce bir engelli derneğinin de Milli bir meselede duyarlılığını Aksaray’da üstesinden gelmenin haklı gururunu yaşamaktayız.  Bu kampanya kapsamında Taşpınar Orta Okulu ile Spor Kulübümüz birlikte 7480 TL yardım toplayarak TSK Güçlendirme Vakfına hesabına yatırdık.

Bu yardım içinde bizleri hüzünlendiren gururlandıran bir görme engelli annemizin sattığı oğlak parasını bu vakfa bağışlamasıydı. Aynı kampanya kapsamında tedarik ettiğimiz 100 kg’dan oluşan fındık, fıstık, kuru üzüm ve hurmadan oluşan çerez paketi de bizzat kulüp yöneticileri ve fedakâr öğretmen arkadaşlarımız ile birlikte Kilis Gülbaba Hudut Karakoluna giderek teslim ettik. Biz ne yaparsak yapalım o kahramanların haklarını ödeyemeyiz bunu biliyoruz ama karınca misali elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştık. Bu çabamızda bizlere destek veren yardımsever Aksaraylılara teşekkür ediyoruz. Böyle özel günlerde seferberlik ruhu içinde hareket eden bu asil milletimizin duyarlılığı bizler bir engelli derneği olarak umutlandırıyor ortak geleceğimize umutla bakmamızı sağlıyor" dedi. Haber: Dilek Eyüboğlu

banner487

banner487