Tırmanıcılar Antrenörlük Yolunda İlerliyor

Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından düzenlenen ileri seviye spor tırmanış eğitimi Nevşehir'de gerçekleştirildi.

Tırmanıcılar Antrenörlük Yolunda İlerliyor

 Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından 24-28 Ocak 2018 tarihleri arasında Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Tırmanma duvarında gerçekleştirilen Spor Tırmanış İleri seviye eğitimine Aksaray Dağcılık İl Temsilcisi İsmail Demirezen, Spor Tırmanış sporcularımız Duran Sever, Duygu Tuğba Baysal, İrem Kübra Demirezen ve Nagihan Kuşçu’nun da bulunduğu ülkemizin değişik illerinden katılan 42 Antrenör adayıyla tamamlandı.  5 gün boyunca yapılan teorik ve uygulamalı eğitimin ardından yapılan sınavlar sonucun da başarılı olan sporcularımız Spor Tırmanış 1. Kademe Antrenör kursuna katılma hakkı elde ettiler. Antrenör kursuyla ilgili görüşlerini aldığımız Dağcılık İl temsilcisi İsmail Demirezen “ 2. Aşaması tamamlanan kurslar sonunda ilimizden 5 kişi Antrenör kursuna katılma hakkı elde etmiştir. Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından yıl içerisinde açılacak olan Antrenör kursuna katılarak gelişimlerini sürdürerek ilimizde farklı bir spor dalının gelişimine katkı sağlayacaklardır. Bu vesileyle genç antrenör adaylarımızın özveri ve devamlılıklarının bundan sonraki aşamalarda da gelişerek devam edeceğine inanıyorum” dedi.

“3 Sporcumuzda Başarıya Odaklanmış Durumda”

Aksaray Dağcılık İl Temsilcisi Demirezen, “Sporcularımızın uzun süredir eğitimlerini aksatmadan çalışmalarını sürdürdüler. Aksaray’ımızın adını başarıyla duyuran yetenekli sporcularımız başarıya odaklanmış durumda ve en güzel şekilde temsil ettiler. Nevşehir’de yapılan bu etkinlikte Aksaray’ın her alanda nasıl başarılı olduğunu da göstermiş oldular” diye konuştu.

“Spor Kenti Olmaya Devam Ediyoruz”

Demirezen, “Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı bünyesindeki her spor dalında başarılara imza atan Aksaray’ımız dağcılık alanında da başarısını gösterdi. Aksaray Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde eğitim alan genç sporcularımızla birlikte spor kenti olamaya devam ediyoruz. Bundan dolayı gurur duyuyoruz. Çünkü artık Türkiye’de sporun kalbi Aksaray’da atmaya başladı. Aksaray’dan yüzlerce yetenek söz sahibi bir sporcu oldu. Yani kısacası Aksaray başarıda bende varım demeye devam ediyor. Yakında sporun zirvedeki isminin Aksaray olacağına inanıyorum” dedi.

“Sporun Zirvesine Tırmanıyorlar”

Demirezen son açıklamasında, “Dediğimiz gibi spor kenti olmaya devam ediyoruz. Burada Duygu, İrem ve Nagihan Aksaray’ı en güzel şekilde temsil ediyor. Kısa sürede dağcılığı benimseyen gençlerimiz sporun zirvesine tırmanıyor. Yakın bir zamanda antrenör olacaklar. Kendileri gibi başarılı öğrenciler, başarılı sporcuları keşfedeceklerine eminim. Aksaray’ın ismini duyurdular. Zirveye de taşıyacaklarına inanıyorum” diye konuştu.  Haber: Yavuz Akkan

 

 

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X