Tıp Fakültesi Ailesi Büyümeye Devam Ediyor

Tıp Bayramı münasebetiyle Tıp Fakültesi akademisyenleri ve Aksaray Üniversitesi Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesi yöneticileriyle tanışma yemeğinde buluştu.

Tıp Fakültesi Ailesi Büyümeye Devam Ediyor

 “Bir Dönemin Hayalleri Şimdi Bizim Rutinimiz Oldu”

İl Sağlık Müdürü Dr. Cengizhan Kılıçaslan da, Tıp Fakültesi’nin kuruluş sürecinden buyana emeği geçen herkese ve özellikle de Rektör Şahin’e teşekkür etti. Önemli çalışmaları hayata geçirdiklerini söyleyen Kılıçaslan, “Hastane ekibimizle ve akademisyenlerimizle birlikte -iki aylık süre içerisinde- 13 Bypass yapmış bir hastaneyiz. Başhekim olduğum ilk dönemlerde ‘Şehirde anjiyo yapılacak mı?’ diye soruluyordu. Bugün anjiyoda 3 bin 500’ü geçtik. Bir dönemin hayalleri şimdi bizim rutinlerimiz oldu” şeklinde konuştu.

“Daha Kat Edeceğimiz Çok Yolumuz Var”

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Namık Özkan ise yeni kurulan bir Fakülte olduklarına dikkat çekerek, “Daha kat edeceğimiz çok yolumuz var. Bu yolda herkesin desteğine ve yardımına ihtiyacımız söz konusu. El birliği içerisinde güzel çalışmalar yapacağız” dedi.

2015 yılında göreve geldiklerini anımsatan ve o dönem şehrin en önemli gündem maddelerinden birisini Tıp Fakültesi’nin oluşturduğunu kaydeden ASÜ Rektörü, “Pek çok sürecin ardından bu hayal gerçeğe dönüşmüş oldu. Katkı veren herkese bir kez daha teşekkür ediyoruz. Tıp Fakültemiz giderek gelişiyor ve bugün şehre hissedilir şekilde fayda sağladığı da görülebiliyor. Kadromuzu güçlendiriyoruz. Şu anda akademisyen sayımız 30’a yaklaştı. Bilim dalları konusunda da dengeyi sağlamaya çalışıyoruz” dedi. Açıklamaların ardından kısa vadede yapılabilecek çalışmalar istişare edildi. Haber Merkezi

 

 

banner487

banner487