Suç Duyurusunda Bulundu

Spor TOTO Bölgesel Amatör Ligi temsilcimiz Aksaray Belediyespor’un Futbol Şube Sorumlusu Nedim Deniz, Nevşehirspor Başkanı Salih Dirikoç, hakkında suç duyurusunda bulunarak, Bizler Türk futboluna bir şeyler mi katmaya çalışacağız? Yoksa canımızın derdine mi düşeceğiz" dedi

Suç Duyurusunda Bulundu

 Aksaray Belediyespor Futbol Şube Sorumlusu Deniz, pazar günü oynanan Aksaray Belediyespor’un 3-0 üstünlüğü ile sona eren Kürkçülerspor müsabakasının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Belediyespor Futbol şube sorumlusu Nedim Deniz, Nevşehirspor Başkanı Salih Dirikoç’un sağda, solda Aksaray Belediyespor'un oynayacağı rakiplere yöneticilerine hitaben “Ben, Aksaray Belediyespor’lu yöneticiler ile dövdürdüm. Onları yine de dövdüreceğim gibi, ortalıkta hoş olmayan söylemler de bulunduğunu ve bu söylemleri de, Aksaray'a gelen takımların yöneticilerinin kendilerini ilettiğini söyleyerek, Nevşehirspor Başkanı Salih Dirikoç hakkında suç duyurusunda bulundu.

İki Şehri Bir Birine Düşürmeye Kimsenin Hakkı Yok!

Spor TOTO Bölgesel Amatör Ligi’nin 22.haftasında oynanan Aksaray Belediyespor-Kürkçülerspor maçının ardından basın mensuplarıyla bir araya gelen Nedim Deniz sert açıklamalarda bulundu. Futbol kamuoyuna ve emniyet güçlerine seslenen Deniz açıklamasında, “ Nevşehirspor Kulüp Başkanı Salih Dirikoç, biz Kayseri Şekerspor takımını izlemek için Kayseri'de üzerimize taraftarlarını gönderdi. Bizleri dövdürüp, kırdırmaya çalıştı. Orada bağırdı çağırdı. Şimdi de gittiği deplasmanlarda Aksaray Belediyespor’lu yöneticileri dövdüm, dövdürdüm. Yine dövdüreceğim gibi sözler kullanıyormuş. Aksaray ile Nevşehir iki komşu ildir. İki şehri birbirine düşürmeye kimsenin hakkı yoktur. Bizlerin aleyhinde kullandığı sözler ve Kayseri deplasmanında yaşanan olaylardan dolayı savcılarımızı, adaleti, emniyeti göreve davet ediyorum ve suç duyurusunda bulunuyorum" dedi.

Bizim Maçlarımız Final Havasında Geçiyor

Deniz açıklamasının devamında, “Kürkçülerspor karşısında 3 puan daha aldık. Galibiyetten dolayı sporcularımızı teknik heyetimizi, taraftarlarımızı, basınımızın tebrik ediyorum. Biz bu şehre şampiyonluğu hediye etmek için çalışıyoruz. Bizim maçlarımız final havasında geçiyor. Kürkçüler müsabakası da aynı şekilde geçti. Kürkçüler takımının ligdeki durumu bizi çok bağlamıyor da, biz sahaya çıkarken herhangi bir illegal yollara da başvurmuyoruz, çıkıyoruz, futbolumuzu oynuyoruz, puanlarımızı alıyoruz” diye konuştu.

Nevşehir Bayrak Krizini Raunta Çevirmek İstedi

Nedim Deniz burada çok ciddi açıklamalarda bulunacağım diyerek, “Sezona grupta bulunan tüm takımlar centilmenlik havasında başladılar. Fakat Kayseri deplasmanı dönüşünde bir talihsiz olay oldu. Nevşehirspor bayrağı ile ilgili, üç- beş kendini bilmezin, yapmış olduğu bir hareketin, iki şehir arasını biraz gerdi. Fakat biz Yönetim olarak, bunun her zaman karşısında durduk. Böyle bir hareketi kabul etmedik. Kabul edilecek bir taraf olmadığını Nevşehirspor yönetiminden, Nevşehir seyircisinden, halkından özür diledik. Fakslarımızı çektik. Ne olduysa bundan sonra oldu. Nevşehirspor Başkanı Salih Dirikoç her gittiği yerde, Bizim Kayseri Şeker müsabakasını izlemek için Kayseri'ye gittiğimizde, üzerimize 10 kişiyi gönderdi. Bizi orada hırpalatmaya çalıştı. Bizi vurdurmaya, dövdürmeye çalıştı. Oradan bizlere bağırdı, çağırdı. Aksaray Belediyespor yöneticileri olarak, bizlere bunları yıkın, öldürün gibi davranışlarda bulundu. Şimdi Nevşehirspor Başkanı Salih Dirikoç, her gittiği deplasmanlarda, bizim oynayacağımız takımları yöneticilerine, ‘Aksaray Belediyespor'un yöneticilerini dövdüm, dövdürdüm, kırdırdım. Vurdum bundan sonra da dövdüreceğim” gibi sözler kullanıyor” ifadelerini kullandı.

“Diğer Kulüp Başkanları Bizlere Açıkladı”

Biz her gün tehdit almaya başladık diyen Deniz, “Aksaray'a gelen her takımın yöneticileri bizlere bunu söylüyor. Yöneticiler gelerek ‘Bizlere Nevşehir sporun başkanı Salih Dirikoç geldi. Bizlere böyle böyle söyledi diyor. Biz Aksaray'ın yöneticilerini dövdürdük. Bundan sonra da dövdüreceğim, vurduracağım, yani şimdi biz hayati tehlikemizi mi düşüneceğiz? Türk futboluna bir şeyler mi katmaya çalışacağız. Onu da bilmiyorum. Ben buradan suç duyurusunda bulunmak istiyorum” dedi.

Dirikoç’u Sağduyulu Olmaya Davet Ediyoruz

Deniz son açıklamasında, “Salih Dirikoç Bakıyorum da başka şeylere güveniyor galiba, ben kendisini sağduyuya davet ediyorum. Bu bölgede 3 tane güzide şehir var. Aksaray, Yozgat ve Nevşehir, Bunlardan bir tanesi şampiyon olacak, belli oldu. Nevşehir ve Aksaray güzide iki il. Komşu iki il, bütün ticari ve kültürel faaliyetlerimiz olsun birlikte hareket ediyoruz.

Şimdi tutup da bir kişinin iki şehri germesine gerek yok. Biz Nevşehir halkının da seviyoruz. Takımını da seviyoruz. Oyuncularını da seviyoruz. Haklı olan kimse kazansın. Ama şu anda biz avantajlıyız. Bilemeyiz bundan sonra 4 maç var. Ne olacak bizim takımımız bu maçı da çok iyi oynadı.

Bundan sonraki maçlarda da çok iyi oynayacaktır. Bundan sonra 4 maçımızı da kazanacağımıza düşünüyoruz. Ama bizim yöneticilerimiz gergin. Biz Nevşehir kulüp başkanının bu tür açıklamalardan vazgeçmesini istiyoruz. Bu işleri bıraksın istiyoruz. Gelsin Aksaray'da müsabaka izlesin. Kapımız her zaman açıktır. Maalesef biz deplasmanda rakip takıma izlemek istedik başımıza olmadık şeyler geldi” diyerek sözlerini tamamladı. Haber: Yavuz Akkan

banner487

banner487