Söz Vermiştik Yarın Hizmete Giriyor

Aksaray Ticaret Borsası tarafından Aksaray Belediyesinin desteğiyle, Aksaray da başlatılan Hayvan Park Yeri ve Canlı Hayvan Borsası mutlu sonla noktalandı.

Söz Vermiştik Yarın Hizmete Giriyor

Aksaray’dan çevre il ve ilçelere hayvan sevkiyatının yapılacağı ve hayvan tüccarlarının akın edeceği hayvan pazarı, son derece modern bir şekilde tamamlanarak hizmete sokuldu.

Aksaray Ticaret Borsası Tarım Ticaret Merkezi arkasında yapılan Aksaray Ticaret Borsası Hayvan Park yeri ve Canlı Hayvan Borsası yarından itibaren hizmet verecek.

Aksaray Belediyesi mezbahanesi yanında bulunan eski hayvan pazarının kapılarının kilitlendiği ve orada hiçbir şekilde canlı hayvan ticaretinin yapılmayacağını belirten Aksaray Ticaret Borsası Başkanı Hamit Özkök “ Yeni yaptığımız ve Aksaray Ticaret Borsası Tarım Ticaret Merkezinin arkasında bulunan Canlı hayvan pazarımız yarın (09.05.2017 Salı Günü) itibari ile hizmete giriyor. Esnaflarımızı, Tüccarlarımızın, celeplerimizin ve üyelerimizin burada ticaretlerini rahatça gerçekleştirmeleri için her şey düşünüldü. Biz 30 bin metrekare alana ’Hayvan Park yeri ve Canlı Hayvan Borsasını kurduk. Yapılan Canlı Hayvan Borsası 150 metrekare hizmet binası, 100 metrekare veteriner hekim ve karantina odaları ile yönetim merkezi, personel odaları olmak üzere 10 bin metrekaresinin üstü kapalı, 10 bin metrekare padok alanından oluştu.

Borsa, günlük 1600 adet büyükbaş, 5 000 adet küçükbaş hayvan kapasiteli ve aynı anda 100 kamyonun yükleme, boşaltma yapacağı rampalar ile ayrı ayrı 70 kamyonun ve 100 otomobilin park edebileceği geniş park alanlarının olduğu komplike bir merkez haline geldi. Projemize öncelikle destek veren Aksaray Valimize, Belediye Başkanımıza, Tarım İl Müdürümüze ve Tarım İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şubesine, Aksaray Ticaret Borsası Meclisi ve Yönetimine, En önemlisi elleri nasırlı yürekleri vatan vatan diye çarpan üretici, çiftçi, yetiştirici, hayvan alım satımı yapan kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bütün Esnaflarımızı, Tüccarlarımızı, celeplerimizi ve üyelerimizin ticaretlerini burada gerçekleştirmeye davet ediyorum” dedi. Haber Merkezi

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon Albatros Global tedarikçi portalı