Sosyal Yardımlaşma Vakfının Yaz Sıcaklığında Kömür Dağıtması Şaşkınlık Yarattı

Vakitsiz Yardım

Sosyal Yardımlaşma Vakfının Yaz Sıcaklığında Kömür Dağıtması Şaşkınlık Yarattı

Aksaray Valiliği, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla il merkezinde durumu iyi olmayan vatandaşlara kömür dağıttı. Yaz aylarında kömürü ‘Kimin, ne yapacağı?’ ise merak konusu oldu.

Şaşırtan Görüntü

Aksaray’da hava sıcaklıkları vatandaşları bunaltırken, mahallelerde dağıtılan kömür yardımı herkesi şaşkına çevirdi. TIR ile ihtiyaç sahibi ailelerin kapı önlerine bırakılan kömür paketleri, dikkatlerden kaçmadı.

Sobamı Yakacaklar?

Aksaray Valiliği, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla bırakılan kömür torbalarının üzerinde “Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü- Para ile Satılamaz” yazısının yer aldığı görüldü. Aksaray’da hava sıcaklıkları 33 dereceyi aşarken; dağıtılan kömürler, “Vatandaş bu havada sobamı yakacak?” sorusunu akıllara getirdi.

Gıda Yardımı Yapılabilirdi

Sosyal Yardımlaşma birimlerinin gıda ihtiyacının daha fazla olduğu şu günlerde torba torba kömür dağıtması zamanlama olarak tuhaf karşılandı. Kömür torbalarının bırakıldığı evlerde aynı aileden 3 kişiye ve son model araçların bulunması ise dikkat çeken başka bir detay oldu.

Yaz aylarında şaşkınlık yaratan bu görüntülerin ardından yetkililerin nasıl bir açıklama yapacağı merakla bekleniyor.

Haber: Ziya Koçak

banner487

banner487

 
Evde Pişirdim Aksaray Ev Yemekleri Ev Yemekleri Aksaray Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon