Sıcaklar Kazaları Tetikliyor

Denetimlere Rağmen Kazaların Önüne Geçilemiyor

Sıcaklar Kazaları Tetikliyor

         Trafik kazalarının sıcak havalarda artış göstermesiyle, İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri önlemleri arttırdı.

Son yıllarda yapılan tüm araştırmalar sonucu hazırlanan raporlara göre yaz aylarında trafik kazalarının arttığı ortaya çıktı. Tatile gidenlerin yanı sıra gurbetçilerin de memleketlerine dönmesi ile birlikte yollarda yaşanılan yoğunluk kazalara davetiye çıkarıyor.

Aman Dikkat

Ölümlü trafik kazalarının en fazla yaşandığı dönemin tatil mevsimi olduğunu ortaya çıkartan araştırmalara göre haziran ayından ağustos sonuna kadar sürekli bir gidiş dönüş trafiği yaşanıyor. Gurbetçilerin özel otomobilleriyle tatil için gelmeleri ve buna yabancı turistlerin araçlarının da eklenmesinin karayollarındaki yoğunluğu dört kat arttırdığı ifade edildi.

Hız Sınırı Aşılıyor

Kazaların bir başka nedeninin ise, tatilcilerin sıcak hava nedeniyle hız limitlerini zorlamaları ve tatilden gün kazanmak için her 4.5 saate bir süre dinlenilmesi gerekirken, sürekli olarak araç kullanmaları olduğu belirtilerek, özel otomobilleriyle tatile gidecek olanların gece yarısı ya da sabah erken saatlerde uykusuz olarak yollara çıkmaları ve yoruldukları halde mola vermeyip reflekslerini kaybetmeleri de üzücü trafik kazalarına zemin hazırladığına dikkat çekildi.

Gezici Radar Sürekli Devriye Atıyor

Şehirlerarası karayolunda araç yoğunluğunun artması nedeniyle Bölge trafik ekipleri muhtelif noktalarda gün boyu denetim yapıyor. Özellikle gurbetçilere yönelik yapılan uygulamalarda uykusuz olduğu tespit edilen sürücülerin seyahatine bir süre izin verilmiyor.

Aksaray Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünün gezici radar aracı yollarda gün boyu hız limitini aşanlar için devriye görevi yapıyor. Yapılan bütün denetimlerin vatandaşların can sağlı için olduğunu hatırlatan yetkililer, sürücüleri trafik kurallarına uymaları konusunda uyardı. Özel Haber: Ziya Koçak

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X