Sevdamız Aksarayspor

Spor TOTO Bölgesel Amatör Ligi temsilcimiz Aksaray Belediyespor’da yönetim değişikliğinin ardından ilk basın toplantısı gerçekleştirildi.

Sevdamız Aksarayspor

 İDA DEMİR Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıya yöneticiler ve ulusal ile yerel basın temsilcileri katıldı. Yeni yönetimin tanıtılmasının ardından kamera karşısına geçen Başkan Emin Eroğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Durmuş Sönmez çalışmalar hakkında Bilgi verdi. Sönmez, Bildiğiniz gibi Spor TOTO Bölgesel Amatör Ligde 2 sezondur mücadele etmekteyiz diyerek, “Her 2 sezonda da şanssız bir şekilde ligi 2. sırada bitirmiş bulunmaktayız. Kulüp olarak elini taşın altına koyan Başkan Emin Eroğlu ve yönetimi ile yola devam etme kararı aldık. Ortak bir yönetim kurulu oluşturarak hızla çalışmalarımıza başladık” dedi.

Aksarayspor Bir Sevdadır

Sözlerine Aksarayspor bir sevdadır diyerek başlayan Başkan Eroğlu, “Bu şehrin sevdası için uğraşmak gerekiyor. Geçtiğimiz sezonlarda bildiğiniz üzere şanssız bir şekilde ligi 2. Sıralarda tamamladık. Şehir eşrafından arkadaşlarımızla belediyeninde desteği ile inşallah bu şanssızlığa son vereceğiz. Takımımızı tekrar profesyonel ligde görmek için yola çıktık” dedi.

Bu İş İçin Kenetlenmek Gerekiyor

Bu iş için kenetlenmek gerek diyen Başkan Eroğlu, “Bu iş sadece bir kaç kişi ile olacak bir iş değil. Şehirde yönetim, taraftar, basın mensupları ve tüm sporseverlerin kenetlenmesi gerekiyor. Hatta şehrin tüm insanlarının bu işe inanması gerekiyor. Herkesin taşın altına elini koyması gerekiyor. Başkanlığa geliş sürecimizden bugüne çok olumlu tepkiler aldık. Ufak bir kenetlenme gördük. İnşallah bu kenetlenme deyim yerinde ise çığ gibi büyür diye umut ediyorum. Allah yardımcımız olsun. Bizim şehirde en küçükten en büyüğe her bireyin desteğine ihtiyacımız var” diye konuştu.

Sevdamız İçin Yola Çıktık Layıkıyla Temsil Etmek İstiyoruz

Başkan Eroğlu, başkanlık sürecinin nasıl geliştiğini anlatarak, “Bu camiaya zaten uzak değildik. Geçmişte bu camiaya hizmetimiz var. Aksarayspor çocukluğumuzdan bugüne hepimizin ortak sevgisi oldu. Herkesin bir maça gittiği, herkesin bir fedakârlık yaptığı illaki vardır. Bizde bu sevda ile yola çıktık. İnşallah layıkıyla temsil etmek istiyoruz. O konuda yeterli olduğumuzu da düşünüyorum. Aksaray’ımızı Aksarayspor’umuzu tekrar başarılı bir hale getirmek için kolları sıvadık” ifadelerini kullandı.

Başkan Yazgı’da Şampiyonluk İstiyor

Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ile yaptığı görüşme hakkında bilgi veren Başkan Eroğlu, “Başkanımız sağ olsun bizi çok iyi karşıladı. Yaklaşık 2-3 saatlik bir görüşme gerçekleştirdik. Belediye başkanımızda bu işi çok istiyor. Aksaray’ın layık olduğu yere 3.lige taşınması için gerekli her şeyin yapılması hususunda bizim arkamızda olduğunu beyan etti. Biz belediye başkanımıza da bu süreçte yanımızda olacağından şüphemiz olmadığını dile getirmek istiyoruz. O da Aksarayspor’umuzu iyi yerlerde olmasını istiyor. Biz başkanımızın güç ve desteği ile yola bu şekilde çıktık” şeklinde konuştu.

Mevcut Takımın İskeletini Korumak İstiyoruz

Başkan Eroğlu, transfer çalışmaları hakkında bilgi vererek, “Mevcut iskelet kadroyu korumak istiyoruz. Bu konuda bir takım kararlar aldık. İç transferde geçtiğimiz sezon takımın kemiği diyeceğimiz oyuncularla görüştük. Arkadaşlarımız çok büyük bir sıkıntı olmadığı süreçte tekrar formamızı terletecekler. Süreçte bizimle beraber olmak istediklerini söylediler. 6-7 arkadaşımızla yüzde yüze yakın bir anlaşma sağladık. Dış transferde ise çalışmalarımız araştırma ve ikili görüşmelerle devam ediyor. Haber: Yavuz Akkan

banner487

banner487


Evde Pişirdim Ev Yemekleri Aksaray Yemek flf motor enerji bilişim ltd. şti. sınırsız enerji web sayfası ozon cihazı sanitasyon
X