"SESSİZ KALIRSANIZ BU ATEŞ BİR GÜN SİZİ DE SARAR"

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili aday Adayı Orhan Çelebi, Filistin'de yaşanan insanlık dramı ve İsrail'in katliamına tepki gösterdi.

"Amerika Birleşik Devletleri ile İsrail ortaklaşa hareket ederek dünyada soykırım nedir? Soykırım nasıl yapılıyor sorularını açık ve net bir şekilde yanıtladığı bir dönemden geçmekte" diyen Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Aday Adayı Orhan Çelebi "Bugün mazlum Filistin halkı bundan önceki 70 sene olduğu gibi bu dönemde de yalnız değildir. Arkasında Türk İslam kardeşliğinin yüzyıllara dayanan hukukuna binaen İsrail'in yaptığı bu katliamın elbet bir gün karşılığını olabileceğinden hiç endişem yoktur" dedi.

"Hesabı Sorulacak"

Çelebi "Müslüman Filistinli kardeşlerimizin acılarını paylaşıyoruz" diyerek emperyalist ve siyonist güçlerin hiçbir zaman dünyada başarılı olamayacağını, 'alma mazlumun ahını, yere serer şahını' deyişinden yola çıkarak Filistin'de akıtılan kan ve gözyaşının hem halk tarafından hem de bir gün İslam'ın savunucusu ve daimi bekçileri Türkler tarafından hesabının sorulacağının altını çizdi.

Sessizliğe Tepki Gösterdi

Arapların bu zulme sessiz kaldığına da dikkat çeken Milletvekili Aday Adayı Orhan Çelebi Suriye başta olmak üzere İran, Irak ve bölgemizde Filistin ile birlikte gerilimi tırmandırıp Ortadoğu'yu bir kan ve gözyaşı seline döndürmeye çalışan  emperyalist ve siyonist güçlerin, bölgemizde yüzyıldır tezgâhladığı oyunda, kazdıkları kuyunun içinde bulacaklarını da söyleyen Milletvekili Aday Adayı Çelebi, Filistin'de bir gün içerisinde katledilen onlarca Müslüman'ın, gençlerin, çocukların, yaşlıların seyircisi olan Arap Birliği'ne de tepki gösterdi. Çelebi "Arap Arap'ın kardeşidir' fıtratından uzak bir siyaset güden Arapların sessiz kalmasıyla bir gün bu ateşin kendilerini de sarabileceğini hatırlatarak Emperyalist ve siyonist güçlerin katliamına sessiz kalan Arapların da Arap Birliği'nin de mutlaka bu sessizliğinin bir gün kendilerine kan ve gözyaşı olarak dönebileceğini hatırlattı. Haber: Harun Atalay

banner487

banner487